X‑Plore - najlepsi artyści time-lapse łączą siły w ochronie Ziemi

X-Plore - najlepsi artyści time-lapse łączą siły w ochronie Ziemi
Marcin Falana

28.10.2014 09:42, aktual.: 26.07.2022 19:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Piętnastu utytułowanych artystów tworzących filmiki time-lapse będzie współpracować nad wspólnym projektem, który ma zwrócić uwagę na najbardziej zagrożone przez zmiany klimatyczne miejsca. CodeX zbiera środki, aby wysłać pierwszą ekipę w jedno ze starannie wybranych miejsc.

Na naszej planecie znajdują się tysiące miejsc, które ze względu na zmiany klimatyczne mogą zniknąć w ciągu najbliższych 10-50 lat. Wiele z nich zmienia się w szybkim tempie, jednak nie zauważalnym gołym okiem. Misją projektu CodeX jest zarejestrowanie najpiękniejszych z nich i zwrócenie uwagi na te znikające cuda natury. Przy pomocy techniki filmów poklatkowych Codex chce promować pozytywną świadomość społeczną. Artyści chcą poza serią długich filmików time-lapse pokazać historię każdego z miejsc.

Obraz
© Joe Capra, Grenlandia

Po zebraniu pierwszych 30 000 dolarów zamierzają wysłać pierwszą ekipę w teren. Na liście miejsc znajdują między innymi: lodowiec w Parku Narodowym w Montanie, który może zniknąć przed 2030 r. czy ośnieżony szczyt Kilimandżaro, który będzie nagi w ciągu najbliższych 15 lat.

Obraz
© Ben Canales, Lodowa jaskinia w Oregonie

Więcej filmików time-lapse i informacji o projekcie oraz artystach, którzy biorą w nim udział, znajdziecie na stronie indiegogo projektu X-Plore.

Obraz
© Michael Shainblum, Astrolapse
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)