X-Rite 1Photo Pro 3 Plus: idealne kolory na specjalistycznych powierzchniach

X‑Rite 1Photo Pro 3 Plus: idealne kolory na specjalistycznych powierzchniach

X-Rite 1Photo Pro 3 Plus: idealne kolory na specjalistycznych powierzchniach
Anna Rymsza
19.08.2019 08:31, aktualizacja: 26.07.2022 15:40

X-Rite wprowadza na rynek nowe narzędzie i1Photo Pro 3 Plus, przeznaczone dla profesjonalnego druku cyfrowego. Nowy produkt zapewni idealne odwzorowanie barw na specjalistycznych materiałach, nawet jeśli nie są gładkie.

X-Rite i1Photo Pro 3 Plus sprawdzi się wszędzie tam, gdzie oczekujesz perfekcyjnego odwzorowania barw w procesie druku RGB, a szczególnie na materiałach o wysokim połysku lub wyraźnej teksturze. Ten produkt łączy wysokiej klasy urządzenie do spektralnego pomiaru barwy z cenionym oprogramowaniem i1Profiler.

i1Photo Pro 3 Plus: profilowanie powierzchni szorstkich lub nierównych

X-Rite i1Photo Pro 3 Plus powstał, by spełnić oczekiwania fotografów drukujących na specjalistycznych i nietypowych powierzchniach. Większość rozwiązań do profilowania ma ograniczoną zdolność pracy na powierzchniach szorstkich i nierównych. Nie mają rozdzielczości potrzebnej, by zapewnić wysoką jakość druku detali, efektów metalicznych lub zdjęć. Często nie nadają się też do profilowania grubszych materiałów.

X-Rite i1Photo Pro 3 Plus nie ma wymienionych ograniczeń. Spektrometr ma otwór pomiarowy o średnicy 8 mm. Dla uzyskania lepszych wyników podczas pomiaru z błyszczących i teksturowanych powierzchni zastosowany został filtr polaryzacyjny (tryb M3), zmniejszający odblaski. Ponadto można podczas jednego pomiaru użyć trybów M0, M1 i M2, co daje lepsze wyniki na papierach zawierających wybielacze optyczne. Ponadto X-Rite i1Photo Pro 3 Plus jest w stanie profilować wyświetlacze o luminancji 5000 nitów i podświetlanych materiałów transmisyjnych.

Obraz
© XRite

Spektrometr został wyposażony w nowe oświetlenie LED i większą prowadnicę, co ułatwia pracę z próbkami. i1Pro3 Plus pozwala na pomiar w czterech trybach: ISO 13655 M0; M1: D50; M2: UV Excluded i M3Polarised. Rozwiązanie jest w pełni kompatybilne z innymi produktami z rodziny i1Pro.

Jesteśmy przyzwyczajeni do otrzymywania nieprecyzyjnych pomiarów z ciemnych partii obrazu na błyszczących teksturowanych mediach, takich jak płótno. Dzięki funkcji polaryzacji w nowym i1Pro 3 Plus, nasze wyniki w trybie M3 są znacznie lepsze w cieniach - praktycznie idealne.

X-Rite iO: robot do automatycznego profilowania

FIrma X-Rite zaprezentowała też dedykowany dla urządzeń i1Pro 3 Plus robot i1iO do automatycznego pomiaru wzorców. Robot ma ułatwić prace i zmniejszyć ryzyko błędu podczas pomiaru. To przełoży się na oszczędność czasu i materiałów.

Obraz
© XRite

Nowy i1iO umożliwia szybki pomiar różnych podłoży – płótna, tkanin, ceramiki czy tektury falistej. Dzięki opcjonalnemu dystanserowi osi pionowej zmierzy próbki o grubości do 33 mm. Robot umożliwia także pomiar cienkich tworzyw sztucznych oraz mediów podświetlanych.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)