X-Rite prezentuje i1Studio - kompletny system kalibracji kolorów dla fotografów

X-Rite prezentuje i1Studio - kompletny system kalibracji kolorów dla fotografów

X-Rite prezentuje i1Studio - kompletny system kalibracji kolorów dla fotografów
Marcin Falana
27.10.2017 13:06, aktualizacja: 26.07.2022 18:17

X-Rite i1Studio to kalibrator i karta referencyjna, które pozwolą skalibrować aparat, monitor, drukarkę i inne urządzenia jak skanery i projektory.

Zarządzanie kolorem to niełatwe zadanie. Zaczynamy od aparatu i monitora, a kończymy na drukarce. Żeby aparat widział kolory tak jak chcemy, monitor wyświetlał je poprawnie, a drukarka odpowiednio je zreprodukowała trzeba naprawdę się napracować.

417854009731471218

X-Rite chce to ułatwić prezentujcąc i1Studio, czyli jedno rozwiązanie, które pozwoli na łatwą kalibrację od aparatu przez monitor, aż do drukarki. X-Rite i1Studio składa się z dwóch elementów, pierwszym z nich jest tablica referencyjna z 24 kolorowymi kwadracikami. W zasadzie jest to połowa tablicy X-Rite ColorChecker Passport. Drugim elementem jest kalibrator do monitora, drukarki i innych urządzeń.

Kalibrator X-Rite i1Studio w dużej mierze przypomina kalibrator X-Rite ColorMunki. Co więcej posiadacze ColorMunki mogą nawet za darmo zaktualizować swój sprzęt do używania z X-Rite i1Studio.

Podobnie jak ColorMunki, X-Rite i1Studio pozwala na ustawienie profili monitorów i projektorów. Poza tym możemy za jego pomocą stworzyć profile RGB oraz CMYK drukarek i skanerów. X-Rite i1Studio współpracuje również z ColorTRUE for iOS. Dzięki kolorowej tablicy możemy także szybko skalibrować aparat co uzupełnia cały system zarządzania kolorem. X-Rite i1Studio to wydatek około 490 dolarów, więc około 1800 zł. Więcej szczegółów znajdziecie na stronie xritephoto.com

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)