Xencelabs prezentuje interesujący tablet. Czy będzie alternatywą dla Wacoma?

Xencelabs prezentuje interesujący tablet. Czy będzie alternatywą dla Wacoma?
Marcin Watemborski

26.02.2021 08:46, aktual.: 06.03.2024 22:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na rynku pojawiła się nowa firma zajmująca się tabletami graficznymi. Xencelabs zaprezentowało urządzenie, które może przypaść do gustu grafikom i fotografom. Oprócz tradycyjnego panelu piórkowego, jest do niego dołączony pilot. Producent obiecuje, że nie będzie opóźnienia we wprowadzaniu danych.

Tablet graficzny to urządzenie, bez którego nie może obejść się większość fotografów i retuszerów. Dzięki niemu obróbka zdjęć jest bardziej naturalna i szybsza. Dobry tablet powinien być niezawodny, mieć wiele punktów nacisku oraz minimalne opóźnienie reakcji na dotyk piórka. Xencelabs pokazało swój pierwszy produkt, który ma go w ogóle nie mieć!

Xencelabs to firma założona przez kilku kreatywnych artystów, którzy postanowili stworzyć narzędzie idealne. Xencelabs Pen Tablet Medium wraz z pilotem Quick Keys to dwa urządzenia, które mogą działaś razem lub niezależnie od siebie. Mają one umożliwić szybką i przyjemną pracę.

Obraz

Xencelabs Pen Tablet Medium został wyposażony w 2 piórka przeznaczone do innych zadań. Cieńsze z nich ma 2 przyciski funkcyjne, grubsze zaś aż 3 i jest ono kierowane do twórców grafiki 3D. Każde z nich obsługuje 8192 poziomów nacisku oraz rozpoznawanie pochylenia. Producent informuje, że funkcjonowanie urządzeń opiera się na braku opóźnienia reakcji tabletu na dotyk. Sam tablet jest dość minimalistyczny. Ma zaokrąglone rogi, widocznie zaznaczony obszar roboczy i to właściwie tyle.

O ile jesteśmy przyzwyczajeni do przycisków skrótów w tabletach Wacoma, tak Xencelabs postawiło na dodatkowe akcesorium. Jest to pilot zawierający przyciski Quick Keys. 8 klawiszy może być skonfigurowanych według upodobań użytkownika, Na górze pojawiło się pokrętło z dużym przyciskiem w środku. W przeciwieństwie do rozwiązań Wacoma, w pilocie Xencelabs jest ono wypukłe i nie jest dotykowa a odczuwalnie obracane. Bardziej niż panel z tabletów znanej firmy, przypomina ono kontroler pokroju Loupedeck CT.

Obraz

Sam Xencelabs Pen Tablet Medium kosztuje 280 dolarów (ok. 1035 złotych), natomiast zestaw z pilotem to koszt 360 dolarów (ok. 1330 złotych). Osobno pilot kosztuje 90 dolarów (ok. 330 złotych), natomiast piórka 47 dolarów (ok. 170 złotych) za cieńsze oraz 50 dolarów (ok. 185 złotych) za grubsze.

Introducing the Xencelabs Pen Tablet Medium and Quick Keys™

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)