Xiaomi i Leica łączą siły. Wspólnie rozpoczną nową erę fotografii mobilnej

Xiaomi i Leica łączą siły. Wspólnie rozpoczną nową erę fotografii mobilnej

Xiaomi i Leica łączą siły. Wspólnie rozpoczną nową erę fotografii mobilnej
Konrad Siwik
26.05.2022 13:02, aktualizacja: 26.07.2022 13:17

Xiaomi ogłosiło nawiązanie współpracy z firmą Leica w ramach nowego, długoterminowego partnerstwa strategicznego. Ich wspólnym celem będzie tworzenie smartfonów, z których pierwszy zostanie wprowadzony na rynek jeszcze w tym roku.

Na profilu Xiaomi w serwisie Twitter oraz oficjalnej stronie internetowej firmy został opublikowany post będący zapowiedzią globalnego partnerstwa strategicznego pomiędzy chińskim gigantem a niemieckim producentem układów optycznych – firmą Leica.

"Xiaomi i Leica oficjalnie zawarły globalne partnerstwo strategiczne w dziedzinie mobilnej obróbki obrazu" – czytamy we wpisie. "Łącząc legendarny obraz i innowacyjną technologię, oczekujmy na nową erę fotografii mobilnej w lipcu!" – zapowiedział producent.

Obraz, który firma wykorzystuje do uczczenia partnerstwa, nie zdradza żadnych szczegółów na temat nadchodzącego urządzenia. Przedstawia on jedynie dłonie trzymające niewidzialny smartfon. Pojawiają się jednak sugestie, że pierwszym telefonem opracowanym w partnerstwie z Leicą będzie Xiaomi Mi 12 Ultra.

Oczekuje się, że nowy smartfon, którego sercem ma być procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1, będzie wyposażony w 1/1,1-calowy 50-megapikselowy aparat główny IMX800 z ultraszerokim, szerokim i peryskopowym obiektywem zmiennoogniskowym.

Xiaomi × Leica Camera: A New Era of Mobile Imaging Begins in July

"Xiaomi koncentruje się na tworzeniu najwyższej jakości doświadczeń użytkownika i zawsze miało nadzieję na ekstremalne wykorzystanie możliwości smartfonów do fotografowania. Xiaomi i Leica zgadzają się ze swoimi dążeniami i pomysłami oraz doceniają wzajemne zalety i branżę. Ta współpraca będzie silnym bodźcem dla strategii Xiaomi w zakresie obrazowania" – podsumował Lei Jun, założyciel, prezes i dyrektor generalny Xiaomi Group.

Konrad Siwik, dziennikarz Fotoblogii

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)