Xiaomi Mi 11 ma tryb wideo nocnego jako pierwszy smartfon na świecie

Xiaomi Mi 11 ma tryb wideo nocnego jako pierwszy smartfon na świecie

Xiaomi Mi 11 ma tryb wideo nocnego jako pierwszy smartfon na świecie
Marcin Watemborski
29.12.2020 09:40, aktualizacja: 29.12.2020 10:40

Xiaomi lepsze? Wychodzi na to, że tak! Nowy flagowiec – Xiaomi Mi 11 – jest pierwszym smartfonem, który ma tryb nocnego wideo oparty na sztucznej inteligencji. Wszystko za sprawą nowych algorytmów oraz układu Snapdragon 888. Zapowiada się bardzo ciekawie.

W dniu premiery czipu Qualcomm Snapdragon 888 zachwycaliśmy się jego rozszerzonymi możliwościami w dziedzinie fotografii obliczeniowej. Xiaomi wykorzystuje je w nowym flagowcu – Xiaomi Mi 11. Jedną z interesujących rzeczy jest nowy tryb nocny, który można wykorzystać nie tylko podczas fotografowania, ale również kręcenia filmów.

Znanym sposobem działania nocnych trybów fotograficznych w smartfonach jest robienie kilku zdjęć przez urządzenie i rozjaśnianie ekspozycji na podstawie danych oraz ich odszumianie. Xiaomi postanowiło wykorzystać możliwość smartfona do rejestrowania 30 kl./s i zrobienie nocnego trybu wideo przy współpracy z firmą BlinkAI z Bostonu.

BlinkAI Night Video Demo on Xiaomi Mi 11

Oprogramowanie BlinkAI w połączeniu z możliwościami obliczeniowymi układu Snapdragon 888 pozwala na wyciągnięcie z małej matrycy maksymalnej ilości informacji o obrazie i otrzymanie jasnego nagrania z minimalnym szumem. Rozwiązanie jest oparte na maszynowym uczeniu i działa na podobnych zasadach jak sposób ludzkiego widzenia. Brzmi to na naprawdę zaawansowaną naukę i tak dokładnie jest. Końcowy film może być nawet do pięciu razy jaśniejszy niż nagranie bez trybu nocnego.

Patrząc na to, co jest w stanie osiągnąć Xiaomi nie będąc liderem w technologii fotografii mobilnej, jestem pod ogromnym wrażeniem. Tym bardziej jestem ciekawy, co zobaczymy w przyszłości w smartfonach fotograficznych Samsunga czy Huawei, gdzie matryce są znacznie większe. Zapowiada się na to, że urządzenia z Androidem gnają do przodu zostawiając powoli Apple w tyle.

Więcej o specyfikacji Xiaomi Mi 11 przeczytacie na portalu Komórkomania.

  • Slider item
[1/1]

[h4]Wybierz najlepszą technologię roku i wygraj 5 tys. złotych!Wejdź na [url=https://imperatory.wp.pl/strona-glowna]imperatory.wp.pl[/url] i zagłosuj.[/h4]

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)