Xiaomi Mi Mix ma mieć płynny obiektyw. Co to właściwie oznacza?

Xiaomi Mi Mix ma mieć płynny obiektyw. Co to właściwie oznacza?

Xiaomi Mi Mix ma mieć płynny obiektyw. Co to właściwie oznacza?
Marcin Watemborski
26.03.2021 09:03, aktualizacja: 26.03.2021 10:03

Zapowiada się rewolucja w dziedzinie fotografii mobilnej. Chiński producent elektroniki – Xiaomi – zapowiedział wprowadzenie nowych eksperymentalnych smartfonów. Xiaomi Mi Mix jest najciekawszym urządzeniem pod kątem innowacji dotyczących aparatów w smartfonach. Obiektyw ma być płynny.

Technologia płynnego obiektywu została w pełni opracowana przez Xiaomi. Bazuje ona na przezroczystym płynie, który wypełni przestrzeń między warstwami elastycznego materiału. Jego zadaniem jest zmiana krzywizny soczewki i przesunięcie punktu ostrości. Innymi słowy – teleobiektyw będzie jednocześnie pełnił funkcje obiektywu makro.

Działanie płynów na sposób widzenia jest czymś znanym ludziom od lat, lecz nie było to stosowane dotychczas przy obrazowaniu. Na podobnej zasadzie działa z resztą ludzkie oko, które jest przecież płynne, a jego krzywizna ulega zmianom. Innym przykładem są krople wody – na pewno zwróciliście uwagę, że obraz widziany w zakrzywionej kropli, imitującej soczewkę, jest powiększony.

Mi MIX introducing Liquid Lens

Xiaomi Mi Mix ma być pierwszym smartfonem fotograficznym z nową budową obiektywu w aparacie, a jego premiera została zapowiedziana na 29 marca 2021 roku. Miejmy nadzieję, że konstrukcja będzie wytrzymała i po upadku obiektyw się nie rozleje, jak kiedyś ekrany.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)