Xiaomi Mi Mix ma mieć płynny obiektyw. Co to właściwie oznacza?

Xiaomi Mi Mix ma mieć płynny obiektyw. Co to właściwie oznacza?
Marcin Watemborski

26.03.2021 09:03, aktual.: 26.03.2021 10:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zapowiada się rewolucja w dziedzinie fotografii mobilnej. Chiński producent elektroniki – Xiaomi – zapowiedział wprowadzenie nowych eksperymentalnych smartfonów. Xiaomi Mi Mix jest najciekawszym urządzeniem pod kątem innowacji dotyczących aparatów w smartfonach. Obiektyw ma być płynny.

Technologia płynnego obiektywu została w pełni opracowana przez Xiaomi. Bazuje ona na przezroczystym płynie, który wypełni przestrzeń między warstwami elastycznego materiału. Jego zadaniem jest zmiana krzywizny soczewki i przesunięcie punktu ostrości. Innymi słowy – teleobiektyw będzie jednocześnie pełnił funkcje obiektywu makro.

Działanie płynów na sposób widzenia jest czymś znanym ludziom od lat, lecz nie było to stosowane dotychczas przy obrazowaniu. Na podobnej zasadzie działa z resztą ludzkie oko, które jest przecież płynne, a jego krzywizna ulega zmianom. Innym przykładem są krople wody – na pewno zwróciliście uwagę, że obraz widziany w zakrzywionej kropli, imitującej soczewkę, jest powiększony.

Mi MIX introducing Liquid Lens

Xiaomi Mi Mix ma być pierwszym smartfonem fotograficznym z nową budową obiektywu w aparacie, a jego premiera została zapowiedziana na 29 marca 2021 roku. Miejmy nadzieję, że konstrukcja będzie wytrzymała i po upadku obiektyw się nie rozleje, jak kiedyś ekrany.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)