Xiaomi Mijia Sphere Camera to pierwsza kamera tej firmy nagrywająca w 360 stopniach

Xiaomi Mijia Sphere Camera to pierwsza kamera tej firmy nagrywająca w 360 stopniach

Xiaomi Mijia Sphere Camera to pierwsza kamera tej firmy nagrywająca w 360 stopniach
Krzysztof Basel
05.04.2017 11:13, aktualizacja: 26.07.2022 18:34

Chiński gigant zaprezentował w swoim kraju dwa nowe, intetesujące produkty: kamerkę sferyczną Xiaomi Mijia Sphere Camera oraz tablet Mi Pad 3. Co oferuje nowa kamerka?

Firma Xiaomi słynie głównie z produkcji coraz lepszych smartfonów, ale robi też interesujące kamerki

Najnowszą z nich jest Xiaomi Mijia Sphere Camera. To pierwsza w historii firmy kamerka sferyczna - nagrywa obraz w 360 stopniach. Urządzenie ma rozdzielczość 23,88 megapiksela i jest w stanie nagrywać obrazy wideo 3,5K RAW.

Obraz

Kamerka jest wyposażona w 2 obiektywy typu rybie oko (fisheye), jest też zgodna z normą IP67, co oznacza, że ma podwyższoną odporność na pył oraz krótkotrwałe zanurzenie w wodzie. Tym, co wyróżnia Xiaomi Mijia Sphere Camera, jest 6-osiowy system elektronicznej stabilizacji obrazu. System ten ma na bieżąco analizować obraz i obracać go w taki sposób, aby horyzont był cały czas na linii poziomej. Producent podaje, że ma się to odbywać bez utraty jakości.

Xiaomi Mijia Sphere Camera to bezpośredni konkurent dla takich kamerek sferycznych, jak: Samsung Gear 360, LG 360 Cam, Ricoh Theta S czy Nikon KeyMission 360.

Obraz

Znamy cenę nowej Xiaomi Mijia Sphere Camera

Wprawdzie w Polsce produkt jeszcze nie jest dostępny, ale w Chinach kamerka kosztuje 1699 juanów. W przeliczeniu daje to ok. 1000 zł. Można się spodziewać, że urządzenie dotrze do naszego kraju z opóźnieniem i nieco wyższą ceną niż ta bezpośrednio przeliczona.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)