Legendarna Yashica zapowiada powrót na rynek aparatów

Legendarna Yashica zapowiada powrót na rynek aparatów

Yashica Electro 35
Yashica Electro 35
Źródło zdjęć: © © Wikipedia / CC BYSA 3.0
Marcin Falana
18.09.2017 11:02, aktualizacja: 18.09.2017 13:02

Yashica to jedna z legendarnych marek aparatów analogowych, która nie przetrwała rewolucji cyfrowej i zniknęła z rynku w 2003 roku. Teraz zapowiada się na powrót znanej marki - czy zobaczymy cyfrowego bezlusterkowca w stylu retro?

Poza bardzo krótkim filmikiem, z muzyką jak z azjatyckiego horroru, który został opublikowany na stronie www.yashica.com, właściciel marki nie ujawnia więcej szczegółów. Na samym filmie dziewczyna bawi się aparatem na kliszę robiąc sobie między innymi selfie.

YASHICA - Peep into our Coming Chapter

Media fotograficzne oczywiście spekulują czy oznacza to, że Yashica zaprezentuje aparat na film, czy cyfrę w stylu retro? Na pewno jest z czego czerpać, japoński producent miał w swojej ofercie kilka ciekawych modeli jak chociażby Electro 35, którego cyfrową wersję chętnie zobaczyli by fani marki.

Screen z filmu Yashica.
Screen z filmu Yashica.

Według Wikipedii Yashica zniknęła z rynku w 2003 roku, gdy firma matka Kyocera, która była właścicielem marki zamknęła produkcję aparatów Contax, Yashica, i Kyocera. W 2008 prawa do marki kupiła firma z Hong Kongu MF Jebsen Group, którą reprezentuje i jest dilerem także firma z Hong Kongu 100 Enterprises. Pod marką Yashica są obecnie sprzedawane obiektywy do smartfonów, więc może produkty pójdą w tym kierunku.

417853592197158770

Jeżeli interesuje was dalszy los marki Yashica to można zapisać się na ich stronie www.yashica.com na listę mailingową, albo zaglądać do nas, jeżeli tylko pojawi się coś ciekawego, będziemy trzymać rękę na pulsie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)