Yongnuo 50 mm f/1.4 – nowy, tani obiektyw z Chin z ciekawą konstrukcją

Yongnuo 50 mm f/1.4 – nowy, tani obiektyw z Chin z ciekawą konstrukcją

Yongnuo 50 mm f/1.4 – nowy, tani obiektyw z Chin z ciekawą konstrukcją
Marcin Watemborski
30.05.2018 06:50, aktualizacja: 30.05.2018 09:43

O ile jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że Yongnuo mocno wzoruje się na produktach Canona, to tym razem możemy zobaczyć coś bardziej interesującego. Najnowsze dziecko Chińczyków to obiektyw o standardowej ogniskowej i ciekawej specyfikacji – przynajmniej na papierze.

Yongnuo od jakiegoś czasu wydaje obiektywy. Ostatnio coraz więcej. Najnowszym produktem jest YN 50 mm f/1.4, czyli jasny standard do pełnej klatki. W środku znajdziemy 9 elementów, rozmieszczonych w 7 grupach i 7-listkową przysłonę. Czy to szkło może dać dobrą jakość obrazka? Chętnie się przekonamy!

Obraz

Nowy obiektyw oczywiście lekko przypomina 50-tkę od Canona, lecz w unowocześnionej wersji. Tubus wygląda na solidny, jest cały czarny i matowy. Osobiście przypada mi do gustu, przynajmniej w kwestii wzornictwa.

Obraz

Producent informuje, że obiektyw ostrzy w trybie podglądu na żywo, a elektromagnetyczna przysłona pracuje w trybach automatycznych. Na korpusie szkła znajdziemy złącze USB do aktualizacji oprogramowania, a na przodzie wskaźnik odległości ostrzenia. Ponownie – nie ma tragedii.

Obraz

Jestem ciekawy, na ile YN 50 mm f/1.4 będzie różniło się od YN 50 mm f/1.8 II w kwestiach jakości obrazu. Nowy obiektyw waży 572 gramy, w porównaniu do 162 gramów, które waży podstawowa 50-tka Yongnuo.

Obraz

Niestety cena Yongnuo 50 mm f/1.4 nie została jeszcze oficjalnie podana, ale na pewno obiektyw będzie tańszy Wiemy natomiast, że to szkło wyjdzie z mocowaniem Canona – zobaczcie zdjęcia.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)