Yongnuo prezentuje obiektyw YN 60 mm f/2 Macro

Yongnuo prezentuje obiektyw YN 60 mm f/2 Macro

Yongnuo prezentuje obiektyw YN 60 mm f/2 Macro
Marcin Watemborski
10.05.2018 10:49, aktualizacja: 26.07.2022 18:02

Firma Yongnuo wchodzi na dobre na rynek niezależnych producentów optyki. Najnowszym produktem jest YN 60 mm f/2 Macro, czyli szkło do dużych zbliżeń, pozwalających na osiągnięcie powiększenia 1:1.

Yongnuo to chiński producent akcesoriów i optyki. Ich produkt są niedrogie, a stosunek jakości do ceny jest naprawdę warty rozważenia. Po tym, gdy zobaczyliśmy kilka szkieł tej firmy, przyszedł czas na kolejne. YN 60 mm f/2 Macro to obiektyw do fotografii makro, ale na pewno znajdzie uznanie wśród miłośników portretu lub krajobrazu.

W środku znajdziemy elektroniczną przysłonę, kontrolowaną z poziomu korpusu. Styki obiektywu zostały pokryte złotem dla lepszego przewodzenia sygnału. Producent przewiduje również możliwość aktualizowania oprogramowania szkła.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Chińska firma utrzymuje, że soczewki zostały pokryte różnymi powłokami, które mają poprawić przepływ światła oraz zmniejszyć odbłyski. Miejmy nadzieję, że tym razem będą one bardziej przydatne niż w przypadku poprzednich szkieł YN, w których właściwie na nic się zdały.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Spójrzmy sobie szczerze w oczy – to nie będzie obiektyw do profesjonalnego zastosowania, ale może być interesującą propozycją dla miłośników fotografii makro oraz zaawansowanych amatorów. Niestety nie znamy jeszcze ceny tego szkła.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)