Yongnuo wypuszcza pierwszą lampę błyskową z akumulatorem litowo-jonowym dla systemu Canona

Yongnuo YN686EX-RT
Yongnuo YN686EX-RT
Marcin Falana

07.08.2017 12:15, aktual.: 26.07.2022 18:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Yongnuo zaprezentowała pierwszą lampę reporterską zasilaną ogniwem litowo-jonowym, podobnym do tego, które zasila nasz aparat czy smartfona.

Przewaga ogniw litowo-jonowych — Li-ion nad popularnymi akumulatorkami niklowo-wodorkowymi — Ni-MH jest niezaprzeczalna. Baterie litowo-jonowe są bardziej wydajne, działają dłużej i tracą mniej energii, jednak ich cena jest znacznie wyższa. Dlatego lampy reporterskie nie oferowały dotychczas takiego rozwiązania i musimy je zasilać popularnymi akumulatorkami albo bateriami AA.

Yongnuo YN686EX-RT
Yongnuo YN686EX-RT

Do teraz, gdy w ofercie Yongnuo pojawiła się lampa reporterska zasilana z dedykowanego akumulatorka litowo-jonowego, podobnego do tego, który mamy w aparacie albo smartfonie. Lampa Yongnuo YN686EX-RT współpracuje z systemem Canon RT, ma moc przewodnią 60, wspiera pomiar E-TTL i oferuje wbudowany odbiornik i nadajnik działający na częstotliwości 2,4GHz.

Yongnuo YN686EX-RT
Yongnuo YN686EX-RT

Bateria oferuje pojemność 2000 mAh, na jednym ładowaniu powinniśmy wykonać 750 błysków na pełnej mocy. Czas ładowania także prezentuje się całkiem nieźle - 1,5 s do pełnej mocy bez dodatkowego zasilania. Lampa może być stosowana zarówno jako master, jak i slave.

Yongnuo YN686EX-RT
Yongnuo YN686EX-RT

Flesz Yongnuo YN686EX-RT został także wyposażony w ekran LCD, na którym pojawia się między innymi informacja o poziomie naładowania baterii. Lampa obsługuje ogniskowe w zakresie 20 - 200 mm. Pozawala także na współpracę z szybkimi czasami migawki do 1/8000 s. Jedyne, czego mi zabrakło, to koszyczka na popularne baterie AA, żeby w razie potrzeby móc je zastosować awaryjnie.

Lampa jest dostępna na aukcjach eBay i Amazon w cenie 150 dolarów, czyli około 600 zł.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)