Yongnuo YN-24EX, czyli fotografia makro z błyskiem

Yongnuo YN‑24EX, czyli fotografia makro z błyskiem

Yongnuo YN-24EX
Yongnuo YN-24EX
Marcin Falana
23.01.2017 15:08, aktualizacja: 26.07.2022 18:39

Fotografia makro z błyskiem? Czemu nie, wystarczy zaopatrzyć się w nową lampę Yongnuo YN-24EX, która oferuje dwie, ruchome główki.

Yongnuo YN-24EX to nie pierwsza lampa błyskowa chińskiego producenta przeznaczona do fotografii makro. Do tej pory w ofercie była dostępna lampa typu ringflash YN-14EX. Jednak nowa lampa YN-24EX daje większą energię błysku i jest dużo bardziej wszechstronna.

Yongnuo YN-24EX
Yongnuo YN-24EX

Kreatywni fotografowie powinny docenić możliwość zmiany pozycji główek. Poza tym YN-24EX pozwala na dostosowanie mocy błysku głowic względem siebie, dzięki czemu oświetlenie nie musi być płaskie. Możemy też całkowicie wyłączyć jedną z główek, do ujęć z tylko jednym światłem.

Według producenta lampa Yongnuo YN-24EX ładuje się w ciągu 3 s. przy zastosowaniu nowych akumulatorów. Szybsze ładowanie możemy osiągnąć przy zastosowaniu zewnętrznego zasilacza.

Yongnuo YN-24EX
Yongnuo YN-24EX

Dodatkowym atutem lampy Yongnuo YN-24EX są diody LED umieszczone w każdej głowicy. Pomagają one przy ostrzeniu i dają pojęcie, jak będzie oświetlona nasza mini sceneria. Ciekawym rozwiązaniem jest też możliwość zamontowania główek na lampie, dzięki czemu otrzymujemy coś na kształt standardowej lampy reporterskiej z dwoma, pionowo ustawionymi głowicami. Swoją drogą ciekawe, jaki efekt daje takie ustawienie przy portrecie.

Lampa Yongnuo YN-24EX pozwala na pracę z obiektywami o średnicy 52 mm, 58 mm, 62 mm oraz 67 mm. Nie znamy jeszcze ceny - więcej szczegółów znajdziecie na stronie www.hkyongnuo.com

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)