YouTube usunie filmy o koronawirusie niezgodne z informacjami WHO

YouTube usunie filmy o koronawirusie niezgodne z informacjami WHO
Marcin Watemborski

27.04.2020 06:38, aktual.: 26.07.2022 14:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 zmienia świat. W związku z tym, wiele osób zaczęło publikować w serwisie YouTube filmy o teoriach spiskowych, jak również siać nieprawdziwe informacje. Po to, by nie podsycać negatywnych emocji, zarząd YouTube stwierdził, że te treści trzeba będzie przefiltrować.

Susan Wojcicki, prezes firmy YouTube, w wywiadzie z CNN powiedziała, że filmy dotyczące pandemii koronawirusa będą mocno przesiewane. Problem dotyczy tego, że zaczęło pojawiać się wiele fałszywych treści, jak pomysły na leczenie, teorie spiskowe i podobne. Wszystko to podsyca negatywne nastroje społeczne, które i tak są już bardzo podburzone.

Z serwisu mają znikać filmiki, które przedstawiają stanowisko niezgodne z oficjalnymi informacjami Światowej Organizacji Zdrowia, w tym teorie łączące technologię 5G i pandemię koronawirusa SARS-CoV-2. To bardzo ważny ruch, tym bardziej że pojawiają się treści niebezpieczne, które mogą być przyczyną uszczerbku na zdrowiu lub nawet śmierci. Właśnie z tego powodu firma Domestos musiała wydać oświadczenie o tym, że nie należy pić wybielacza w celach dezynfekcji.

YouTube przeżywa obecnie prawdziwy zalew naprawdę szkodliwymi treściami, jak różne terapie ziołowe zawierające trujące rośliny, by ”odkazić organizm”. Niestety panikujące społeczeństwo często nie przepuszcza informacji przez filtr zdrowego rozsądku, a skutki tego mogą być opłakane. Ludzie przestają myśleć trzeźwo i mogą po prostu zrobić sobie krzywdę.

Susan Wojcicki nie wyjaśnia, jak ma działać nowy system przetwarzania treści na YouTube, lecz cel jest jasny. Trzeba skończyć z teoriami spiskowymi i złymi praktykami medycznymi na rzecz dobra ogółu.

COVID-19 - Środki bezpieczeństwa

W obliczu zagrożenia, jakie niesie [b]koronawirus COVID-19[/b], warto uświadomić sobie, czym są odpowiednie środki bezpieczeństwa, a czym objawy nieuzasadnionej paniki. Środkami bezpieczeństwa są: [b]częste mycie rąk, unikanie zgromadzeń, higiena kaszlu i kichania, czyli zasłanianie ust chusteczką lub łokciem, tak aby kropelki śliny nie zostały na dłoni[/b]. Objawem paniki jest natomiast wykupowanie zapasów maseczek, co powoduje, że są one trudno dostępne dla personelu medycznego, który faktycznie ich potrzebuje.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)