Drona Yuneec Mantis Q możesz sterować komendami głosowymi

Drona Yuneec Mantis Q możesz sterować komendami głosowymi

Drona Yuneec Mantis Q możesz sterować komendami głosowymi
Monika Homan
08.08.2018 11:36, aktualizacja: 26.07.2022 17:55

Firma Yuneec zaprezentowała nowego drona w swojej ofercie. Yuneec Mantis Q to kompaktowy dron podróżny, który nastawiony jest na masowego odbiorcę. Poza standardowymi funkcjami, dron oferuje tryb sportowy, rozpoznawanie twarzy oraz funkcję sterowania głosem.

Yuneec Mantis Q zaprojektowany został tak, żeby można go było zabrać ze sobą w każde miejsce. Po złożeniu zajmuje około 17 x 10 x 6 cm i waży nieco mniej niż pół kilograma. Ten mały dron pozwala na fotografowanie w rozdzielczości 13 megapikseli i filmowanie w 4K w 30 kl./s lub w 60 kl./s przy rozdzielczości HD (720p). Obiektyw o ekwiwalencie ogniskowej 21,5 mm można odchylić o 90 stopni w dół i 20 stopni w górę.

Obraz

Bateria w Mantis Q pozwala na 33 minuty lotu. Dron został wyposażony w system trzyosiowej elektronicznej stabilizacji obrazu, tryby automatycznego lotu oraz tryb wykrywania twarzy. Jego prosta obsługa ma zapewnić zabawę każdemu, kto ma na to ochotę. Dodatkowo jest to pierwszy dron sterowany za pomocą komend głosowych w ofercie tego producenta. Posłucha was, kiedy każecie mu wystartować, wylądować, zrobić zdjęcie, czy nagrać film.

YUNEEC Mantis Q

Maksymalna odległość, na jaką dron może odlecieć od pilota to 800 metrów, a dzięki automatycznej stabilizacji lotu, jego sterowanie ma być bardziej intuicyjne. Dla spragnionych zabawy Yuneec przygotował specjalny tryb "Sport", dzięki któremu Mantis Q może rozpędzić się do 72 km/h.

Obraz

W zestawie wraz z dronem znajdziecie dedykowany pilot, akumulator, zapasowe śmigła i ładowarkę na trzy akumulatory - wszystko to za 2145 złotych. Można tez pokusić się o zestaw rozszerzony, w którym znajdziemy o 2 akumulatory i jeden zestaw śmigieł więcej - taki kosztuje 2575 zł. Oba są już w sprzedaży.

Obraz
Obraz
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)