Z konkursu World Press Photo usunięto kategorię "Życie codzienne". W jakim kierunku zmierza konkurs?

Z konkursu World Press Photo usunięto kategorię "Życie codzienne". W jakim kierunku zmierza konkurs?

Z konkursu World Press Photo usunięto kategorię "Życie codzienne". W jakim kierunku zmierza konkurs?
Źródło zdjęć: © © Burhan Ozbilici
Marcin Falana
03.01.2018 13:11, aktualizacja: 26.07.2022 18:11

Na zgłaszanie swoich zdjęć do nowej edycji najbardziej znanego i prestiżowego konkursu fotografii prasowej World Press Photo, zostało już niewiele czasu. Zmieniły się również kategorie, w których można pokazać prace.

Zdjęcia do konkursu World Press Photo należy przesłać do 9 stycznia 2018 roku do godziny 12, jednak konto umożliwiające zgłaszanie zdjeć trzeba zarejestrować do 4 stycznia. Wszystkie niezbędne informacje w tej kwestii znajdziecie na stronie submit.worldpressphoto.org

Obraz

Fotografowie z całego świata mogą zgłaszać swoje fotografie w ośmiu kategoriach

Zdjęcia są przyjmowane w kategoriach: Contemporary Issues, General News, Nature, People, Sports, Spot News oraz Long-term Projects. Nowością jest kategoria Environment, do której można zgłaszać zarówno pojedyncze zdjęcia jak i cykle. Nowa kategoria ma pokazywać ludzki wpływ na środowisko - zarówno ten pozytywny jak i negatywny. Usunięto kategorię Życie codzienne (Daily Life).

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/4]

Long-term Projects

Od zeszłej edycji w konkursie obecna jest także osobna kategoria - Long-term Projects, dotyczącą projektów długoterminowych tworzonych przez pojedynczego fotografa lub grupę / kolektyw. W tej kategorii przyjmowane są serie składające się z 24–30 fotografii, wykonywanych przynajmniej przez 3 lata.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/4]

Digital Storytelling Contest

Nowością od zeszłej edycji jest także konkurs dla nowoczesnych twórców mulitmedialnych Digital Storytelling Contest. Konkurs ten jest odpowiedzią na zmieniający się świat, który jest coraz bardziej nowoczesny, a formy przekazu medialnego przybierają coraz to nowe i interesujące formy. Więcej informacji na temat kategorii znajdziecie na stronie www.worldpressphoto.org

Kodeks etyki

Warto także wspomnieć o Kodeksie etyki, jaki obowiązuje twórców zgłaszających swoje prace do konkursu. Uczestnicy muszą zapewnić organizatorów, że zgłaszane fotografie są dokładną i sprawiedliwą reprezentacją sceny, której autor był świadkiem, a jego dzieło nie wprowadza widzów w błąd.

14 lutego poznamy fotografów nominowanych do tegorocznych nagród, a 12 kwietnia na gali w Amsterdamie zostanie ogłoszone zdjęcie roku i zwycięzcy poszczególnych kategorii. Konkurs World Press Photo jest organizowany od 1955 roku. To najbardziej prestiżowy i popularny konkurs fotografii na świecie, w którym swoje miejsce mają także nasi rodacy.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)