Z takim gadżetem każde dziecko da sobie zrobić zdjęcie

fot. Salbjörg Rita Jónsdóttir
fot. Salbjörg Rita Jónsdóttir
Łukasz Łusiak

15.02.2011 14:08, aktual.: 01.08.2022 14:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Fotografowanie dzieci, zwłaszcza tych najmłodszych, to nie lada wyzwanie dla każdego fotografa. Podejmujący się tego przyjemnego, choć trudnego zadania musi opanować sztukę cierpliwości, mieć poczucie humoru oraz umiejętność przyciągania uwagi dziecka. W tej ostatniej pomocny okazuje się prosty sposób, o którym dzisiaj piszemy.

Dla niektórych małych modeli już sam aparat - dziwnie wyglądająca czarna skrzynka z świecąca lampką - przyciąga uwagę. Dla innych, bardziej obytych z aparatem, ta metoda już nie pomaga. Co zrobić, aby przyciągnąć uwagę fotografowanego dziecka?

Obraz

Warto skorzystać z dziecinnie prostego pomysłu wykorzystywanego od lat przez nasze mamy - użyć maskotki. Świetnie nadają się do tego maskotki dedykowane do aparatów - Camera Creatures. Uszyto je w taki sposób, aby łatwo można było je umieścić na obiektywie i przyciągnąć uwagę dzieci.

Maskotka Elmo z Ulicy Sezamkowej :)
Maskotka Elmo z Ulicy Sezamkowej :)

Oferta Camera Creatures obejmuje kilkanaście modeli kolorowych pluszaków:  żółwie, psy, sowy, króliki, ośmiornice czy biedronki. Jest też dobrze znany Elmo z Ulicy Sezamkowej. Każda z maskotek wywoła uśmiech na twarzy dziecka, a w rezultacie zadowolonego ze zdjęć rodzica. Każdy model kosztuje 10 dol. (ok. 30 zł).

Pełna ofertę znajdziecie na stronie internetowej sklepu Etsy.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)