Zabawne iluzje optyczne na zdjęciach stworzonych z codziennych przedmiotów

Zabawne iluzje optyczne na zdjęciach stworzonych z codziennych przedmiotów
Źródło zdjęć: © © Helga Stenzel / [Instagram](https://www.instagram.com/helga.stentzel/)
Marcin Watemborski

02.03.2021 10:59, aktual.: 06.03.2024 22:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zdarzało się wam spojrzeć na jakąś rzecz i widzieć w niej coś kompletnie innego? Uśmiechniętą twarz w przodzie samochodu, a może zwierzątko w chmurach? Gra skojarzeniami to specjalność Helgi Stenzel, która uwielbia tworzyć przeróżne kompozycje.

Na zdjęciach autorstwa Helgi Stenzel, angielskiej artystki rosyjskiego pochodzenia, zobaczymy wiele ciekawych i zabawnych kompozycji. Układ przedmiotów na jej pracach ma budzić konkretne skojarzenia. Można powiedzieć, że to jej interpretacja świata.

Większość fotografii jest bardzo kolorowych i zabawnych. Zobaczymy tam nierzadko wywieszone pranie czy przedmioty codziennego użytku. Helga udowadnia, że nie trzeba szukać daleko, by stworzyć sztukę niemal z niczego.

[b]Pareidolia[/b] – zjawisko dopatrywania się znanych kształtów w przypadkowych szczegółach, czemu towarzyszy poczucie nierzeczywistego charakteru owych spostrzeżeń (co odróżnia je od iluzji), przeważnie pojawiające się przy pełnej świadomości.

Jej kreatywność ma podłoże w edukacji. Stenzel ukończyła Saint Martin’s School of Art w Londynie, po czym rozpoczęła prace w branży reklamowej. Jako dyrektor kreatywna zajmuje się strategiami rozwoju różnych marek oraz ich identyfikacją wizualną. Nie brakuje też miejsca na rozwijanie twórczych kampanii reklamowych.

Instagram Helgi Stenzel jest przepełniony kolorowymi obrazkami, które nie są fotomontażami. Można powiedzieć, że to dobrze przemyślane i smakowicie podane rzeźby. Nawet dosłownie, ponieważ niektóre z nich zostały zrobione z jedzenia.

Więcej prac tej artystki znajdziecie na Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)