Zabawne zdjęcia psów na koniec tygodnia. Pozwól sobie odpocząć

Zabawne zdjęcia psów na koniec tygodnia. Pozwól sobie odpocząć

Zabawne zdjęcia psów na koniec tygodnia. Pozwól sobie odpocząć
Marcin Watemborski
19.11.2021 14:09, aktualizacja: 26.07.2022 14:18

Jeśli ktoś ma wątpliwości, czy psy są najlepszymi przyjaciółmi człowieka, wystarczy, że spojrzy na te zdjęcia, a na pewno się przekona. Te zwierzaki zdecydowanie poprawiają humor swoimi minami i zachowaniami. Patrząc na nie, nie da się po prostu powstrzymać uśmiechu.

Po ciężkim tygodniu pracy, dobrze sobie odpocząć albo chociaż poprawić humor zdjęciami mondrych piesków. Ich miny od razu przynoszą ukojenie zszarganym stresem nerwom. Fotki, które zobaczycie, pochodzą z forum Reddit, gdzie miłośnicy czworonogów od lat robią im zdjęcia w najdziwniejszych i najbardziej zabawnych pozach, jakie zauważą. Co ciekawe, historia psów i ludzi jest naprawdę długa.

Historycy nie są w stanie precyzyjnie określić, kiedy drogi ludzi i psów zeszły się na dobre. Szacuje się, że około 125 tys. lat temu psy oddzieliły się od wilków i stały się osobnym gatunkiem, a około 15-40 tys. lat temu Canis familiaris, czyli pies domowy, na stałe zawitał na świecie.

Obraz

Proces domestykacji psów rozpoczął się ok. 12-17 tys. lat temu, gdy syberyjscy myśliwi wykorzystywali psy do polowań. Jednym z najstarszych ośrodków udomawiania psów jest również Europa, a konkretnie tereny Danii, Niemiec i Anglii. Równocześnie działo się to na terenie dzisiejszej Palestyny, Iraku, Japonii oraz Turcji. W Ameryce Północnej najstarsze szczątki psów pochodzą zaś sprzed 10 000 lat.

Psy na ziemiach polskich również nie są nowością. Pierwsze ślady obecności tych czworonogów na terenie naszego kraju odkryto w okolicach Sandomierza i datowane są na ok. 4000 lat p.n.e. Niedaleko tego znaleziska udokumentowano również istnienie grobu, w którym pochowano człowieka z pięcioma psami. Stwierdzenie, że ludzie i psy żyją ze sobą od zawsze, jest niemalże prawdziwe.

Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)