Zachwycające miasto okryte mgłą. Zobacz wspaniałe zdjęcia Abu Zabi

Zachwycające miasto okryte mgłą. Zobacz wspaniałe zdjęcia Abu Zabi
Źródło zdjęć: © © Khalid Al Hammadi / [Instagram](https://www.instagram.com/khd_uae/)
Monika Homan

31.08.2018 12:03, aktual.: 02.09.2018 15:06

Khalid Al Hammadi pochodzi z Abu Zabi. Fotografuje swoje ukochane miasto z ogromną pasją, a jego zdjęcia w pełni to oddają.

Abu Zabi, znane bardziej z angielskiej nazwy Abu Dhabi, to stolica Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Miasto przysłoniła nieco sława Dubaju, który jest kojarzony z nowoczesną architekturą i wszędobylskim luksusem. Jednak to nie w Dubaju, a w Abu Zabi właśnie mają siedzibę władze regionu. Miasto jest ważnym centrum gospodarczym, finansowym i kulturalnym. Tutaj też znajduje się największy w ZEA meczet -  Wielki Meczet Szejka Zayeda i najbardziej luksusowy hotel na świecie - Emirates Palace.

Fotografia Khalida Al Hammadiego dowodzi, że miasto Abu Zabi, choć przyćmione nieco przez Dubaj, pełne jest wspaniałych widoków. Khalid jest absolwentem inżynierii chemicznej, a zamiłowanie do architektury jest jedynie hobby. Fotografować zaczął w 2013 roku i od tamtego czasu nieustannie szuka nowych kadrów w swoim mieście, ciągle szlifując swój fotograficzny warsztat.

Najbardziej lubi fotografować w sezonie zimowym, kiedy w mieście często pojawia się gęsta mgła. Emocje, jakie daje mu fotografowanie wspaniałych scenerii, motywują go do kontynuowania swojej pasji. Trzeba przyznać, że jego zdjęcia są hipnotyzujące. Khalid spędza długie godziny na oczekiwaniu na najlepszy moment i ma nadzieje zmotywować tym innych do cierpliwości i czerpania radości z tego co nas otacza. Fotograf uważa, że na całym świecie można dostrzec piękne sceny, tylko trzeba chcieć je zauważyć.

Więcej zdjęć Khalida możecie zobaczyć na jego koncie na Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)