Zacięta walka orła i bawoła ujęta na zdjęciach

Zacięta walka orła i bawoła ujęta na zdjęciach

Zacięta walka orła i bawoła ujęta na zdjęciach
Źródło zdjęć: © © Michelle Broadhurst / Carter News / FORUM
Paweł Ziemiński
27.12.2019 08:10, aktualizacja: 26.07.2022 15:04

Walki między różnymi gatunkami zwierząt występują cały czas. Niestety nie wszystkie zwierzęta wiedzą, co to znaczy ”większy przeciwnik”. Przekonał się o tym bohater tych zdjęć. Orzeł uwziął się na bawoła. A może było odwrotnie?

Obraz

Nieporozumienie gatunkowe, które widać na tych zdjęciach przedstawia niemiłą sytuację w Parku Narodowym Kurger. To wyjątkowe miejsce w RPA, zostało założone w 1898 roku przez prezydenta Transwalu Paula Krugera. Park rozciąga się wzdłuż granicy z Mozambikiem i ma 350 kilometrów długości oraz około 60 szerokości.

W Parku Narodowym Krugera żyje ”Wielka Piątka Afryki”, czyli lew afrykański, lampart plamisty, bawół afrykański, nosorożec czarny oraz słoń afrykański. Jeden z nich – bawół afrykański – stał się bohaterem zdjęć. Zwierzę wzięło udział w konflikcie z orłem.

Obraz
© © Michelle Broadhurst / Carter News / FORUM

Rzecz wyglądała następująco: na początku był bocian, który złapał rybę i wyrzucił ją poza jeziorko. Wtem pojawił się orzeł, ukradł rybę i zamierzał ją spokojnie zjeść, aczkolwiek nie było to proste – na jego drodze stanął bawół. Na miejscu była akurat fotografka Michelle Broadhurst i udało się jej zrobić te wspaniałe zdjęcia.

Te kadry dzikiej przyrody przedstawiają zamieszanie, do którego włączyły się jeszcze 2 bociany. Co za miks! Bawół próbował odgonić orła pomagając tym samym bocianom, ale ten niespecjalnie się przejął. Natura bywa zadziwiająca.

Obraz
© © Michelle Broadhurst / Carter News / FORUM
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)