Był gotowy przekupić pasażera, by móc zrobić to zdjęcie zaćmienia Słońca

Był gotowy przekupić pasażera, by móc zrobić to zdjęcie zaćmienia Słońca

Był gotowy przekupić pasażera, by móc zrobić to zdjęcie zaćmienia Słońca
Źródło zdjęć: © © Jon Carmichael / [Instagram](https://www.instagram.com/carmichaelphotography/)
Monika Homan
28.08.2018 08:11, aktualizacja: 28.08.2018 16:13

Wielkie amerykańskie zaćmienie Słońca to prawdziwa gratka dla fotografów. Jon Carmichael postanowił poszukać nieco odmiennego punktu widzenia na to zjawisko i zrobił wyjątkowe zdjęcie.

Całkowite zaćmienie słońca, które miało miejsce w sierpniu 2017 roku przykuło uwagę wielu osób. Fotograf Jon Carmichael poświęcił mu nieco więcej atencji. Wszelkiego rodzaju zaćmienia są chętnie fotografowane i oglądane. Jon postanowił spróbować nieco odmiennego punktu widzenia.

Swoje zdjęcie zrobił z pokładu komercyjnego samolotu. Włożył wiele wysiłku, żeby mieć możliwość lotu liniami Alaska Airlines podczas Wielkiego Amerykańskiego Zaćmienia Słońca. Linie organizowały konkurs, w którym nagrodą był właśnie przelot z idealnym widokiem na to zjawisko. Kiedy okazało się, że Jon nie wygrał w konkursie, postanowił działać na własną rękę.

Dokonał obliczeń i doszedł do wniosku, że lot Southwest Airlines z Portland do St. Louis może zagwarantować mu świetny punkt widzenia. Żeby zapewnić sobie idealne miejsce siedzące, wziął ze sobą 600 dolarów, żeby w razie czego przekupić jakiegoś pasażera.

Photographer captures rare image of total solar eclipse on a Southwest flight | Southwest Airlines

Dzięki załodze samolotu nie musiał stosować takich środków. Przydzielili mu miejsce 1A - w pierwszym rzędzie, przy oknie, a sam kapitan przetarł mu nawet okno, żeby mógł zrobić idealne zdjęcia. Podczas lotu pilot wykonał serię zakrętów, żeby zapewnić wszystkim świetny widok na zaćmienie.

Misją fotografa było zrobienie zdjęcia, które będzie wyglądało jak z kosmosu. W rezultacie wykonał 1200 klatek, a jedna z nich została okrzyknięta "najlepszym zdjęciem wykonanym w komercyjnych liniach lotniczych”. Jego misja została wykonana.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)