Zaćmienie Słońca na poetyckim zdjęciu. Można patrzeć na nie godzinami

Zaćmienie Słońca na poetyckim zdjęciu. Można patrzeć na nie godzinami
17.06.2021 12:00
Zaćmienie Słońca na poetyckim zdjęciu. Można patrzeć na nie godzinami
Źródło zdjęć: © © Zev Hoover / [Instagram](https://www.instagram.com/zevhoover/)

Tym razem nie uświadczycie typowego zdjęcia zaćmienia Słońca. Nie chodzi tylko o sam lśniący rogalik, ale całą oprawę. Ta fotografia to przemyślana i doskonale skomponowana etiuda wizualna.

Autorem zdjęcia jest Zev Hoover. Zobaczymy na nim sekwencję lotu ptaka w poszczególnych momentach. Tam, gdzie zaczyna się kolejny ruch, kończy się poprzedni. Wszystkiemu towarzyszy zaćmienie Słońca z 10 czerwca 2021 roku. Coś pięknego.

Do wykonania kadru, Zev wykorzystał obiektyw lustrzany o ogniskowej 1000 mm oraz korpus Sony A7S III. Dzięki podłączeniu zewnętrznego rekordera, fotograf był w stanie zarejestrować aż 60 plików RAW na sekundę, co przełożyło się na wysoką jakość końcowego obrazu. Zastosowanie dużego otwory przysłony f/13 umożliwiło poprawną ekspozycję i zachowanie kadru ostrego w całym przedziale.

Samo wykonanie zdjęcia było bardzo proste technicznie. Hoover wykorzystał możliwość bezlusterkowca do rejestrowania wideo w formacie RAW z jak najwyższym klatkażem. Złożenie poszczególnych klatek w jedną pozwoliło osiągnąć ślad przelotu sylwetki ptaka na tle Słońca.

Więcej zdjęć znajdziecie na Instagramie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)