Zaćmienie Słońca na poetyckim zdjęciu. Można patrzeć na nie godzinami

Zaćmienie Słońca na poetyckim zdjęciu. Można patrzeć na nie godzinami

Zaćmienie Słońca na poetyckim zdjęciu. Można patrzeć na nie godzinami
Źródło zdjęć: © © Zev Hoover / [Instagram](https://www.instagram.com/zevhoover/)
Marcin Watemborski
17.06.2021 12:00, aktualizacja: 17.06.2021 14:00

Tym razem nie uświadczycie typowego zdjęcia zaćmienia Słońca. Nie chodzi tylko o sam lśniący rogalik, ale całą oprawę. Ta fotografia to przemyślana i doskonale skomponowana etiuda wizualna.

Autorem zdjęcia jest Zev Hoover. Zobaczymy na nim sekwencję lotu ptaka w poszczególnych momentach. Tam, gdzie zaczyna się kolejny ruch, kończy się poprzedni. Wszystkiemu towarzyszy zaćmienie Słońca z 10 czerwca 2021 roku. Coś pięknego.

Do wykonania kadru, Zev wykorzystał obiektyw lustrzany o ogniskowej 1000 mm oraz korpus Sony A7S III. Dzięki podłączeniu zewnętrznego rekordera, fotograf był w stanie zarejestrować aż 60 plików RAW na sekundę, co przełożyło się na wysoką jakość końcowego obrazu. Zastosowanie dużego otwory przysłony f/13 umożliwiło poprawną ekspozycję i zachowanie kadru ostrego w całym przedziale.

Samo wykonanie zdjęcia było bardzo proste technicznie. Hoover wykorzystał możliwość bezlusterkowca do rejestrowania wideo w formacie RAW z jak najwyższym klatkażem. Złożenie poszczególnych klatek w jedną pozwoliło osiągnąć ślad przelotu sylwetki ptaka na tle Słońca.

Więcej zdjęć znajdziecie na Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)