Zaćmienie widziane z satelity. Na zdjęciu widać coś jeszcze

Zaćmienie widziane z satelity. Na zdjęciu widać coś jeszcze
Źródło zdjęć: © © NOAA / NASA
Marcin Watemborski

05.07.2019 09:25, aktual.: 06.07.2019 15:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

3 dni temu w Chile było widać przepiękne całkowite zaćmienie Słońca. Na zdjęciu satelitarnym bez problemu zauważycie to zjawisko. Przyjrzyjcie się uważnie, bo to nie wszystko.

Nie codziennie widzimy takie zdjęcia. Ten piękny kadr całej Ziemi pokazuje cień, rzucany na nią podczas zaćmienia Słońca. Oprócz tego w górnej prawej części naszego globu widać… szalejący huragan Barbara!

Całkowite zaćmienie Słońca było widoczne w Chile o godzinie 16:40 wschodniego czasu letniego i przechodziło przez Amerykę Południową w kierunku Atlantyku. Było to pierwsze całkowite zaćmienie od ”Wielkiego Amerykańskiego Zaćmienia Słońca” w sierpniu 2017 roku. Następne zjawisko zaobserwujemy w grudniu 2020 roku i ponownie spektakl gwiazd odegra się nad Ameryką Południową. Częstotliwość występowania zaćmienia Słońca to około 18 miesięcy.

Mieszkańcy USA liczą na dobrą widoczną kolejnego ”wielkiego” zaćmienia w kwietniu 2024 roku. Wtedy przejdzie ono od Meksyku aż po Kanadę i będzie doskonale widoczne nad całymi Stanami Zjednoczonymi.

Zdjęcie, które widzicie, zostało zrobione przez satelitę pogodowego GOES-West, który jest częścią projektu realizowanego prze National Oceanic and Atmospheric Administration oraz NASA.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)