Zadziorna walka orłów bielików. Zarejestrował ją nasz czytelnik

Zadziorna walka orłów bielików. Zarejestrował ją nasz czytelnik

Ptaki co chwilę prowokowały się do walki.
Ptaki co chwilę prowokowały się do walki.
Źródło zdjęć: © Maciej Szamałek
Marcin Watemborski
20.08.2022 09:34, aktualizacja: 24.08.2022 08:11

Maciej Szamałek opublikował na jednej z grup fotograficznych w mediach społecznościowych niesamowite zdjęcia. Reakcji użytkowników było mnóstwo. Autor zgodził się podzielić z nami tymi wyjątkowymi kadrami ukazującymi bieliki.

Na co dzień Maciej Szamałek zajmuje się fotografią lotniczą. Jego dokonania w tej dziedzinie możecie śledzić na jego Instagramie, gdzie obserwuje go blisko 20 tys. osób. Jednak to nie wszystko. Gdy sezon maszyn się kończy, Maciej skłania się ku naturze i ryk silników zamienia na odgłosy ptaków.

Fotografowanie ptaków to odskocznia od ryku silników.
Fotografowanie ptaków to odskocznia od ryku silników.© Maciej Szamałek

- W okresie jesienno-zimowym uwielbiam posiedzieć trochę w ukryciu lub popływać na Zalewie Szczecińskim i fotografować drapole, głównie bieliki – opowiada Maciej

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Wspomina też, że te zdjęcia powstały na początku 2021 roku w Gostyńsko-Włocławskim Parku Krajobrazowym, ale się nimi szeroko nie chwalił. Gdy wyjechał na plener było jeszcze trochę śniegu mało światła – dni był krótkie, a na dodatek pochmurne. Fotograf natrafił na dużą koncentrację bielików na małej polanie.

  • Dzioby i pazury były wszędzie.
  • Dzioby i pazury były wszędzie.
  • Dzioby i pazury były wszędzie.
  • Dzioby i pazury były wszędzie.
[1/4] Dzioby i pazury były wszędzie.Źródło zdjęć: © Maciej Szamałek

Podczas fotografowania zauważył, że ptaki co chwilę się zaczepiały i skakały do siebie. W ten sposób można było ująć kilka niezwykłych kadrów, które wyglądają bardzo dramatycznie. Dzioby i pazury był wszędzie, lecz to nic poważnego. Maciej mówi, że żadnemu z fotografowanych ptaków nic się nie stało.

Do zarejestrowania tych przepięknych scen na łonie matki natury, Maciej Szamałek wykorzystał korpus Sony A9 z obiektywem Sony 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS.

Więcej zdjęć znajdziecie na Instagramie.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)