Zagraniczni fotoreporterzy, których warto śledzić na Instagramie

Zagraniczni fotoreporterzy, których warto śledzić na Instagramie

Zagraniczni fotoreporterzy, których warto śledzić na Instagramie
Joanna Frota Kurkowska
15.03.2014 08:07, aktualizacja: 17.03.2014 10:01

Ostatnio wybraliśmy dla Was najciekawsze profile polskich fotoreporterów. Przyszedł czas, aby sprawdzić, co fotografują ich zagraniczni koledzy i koleżanki.

Kevin Russ

Jeden z najciekawszych podróżniczych pamiętników na Instagramie. Jego autor, Kevin Russ, swego czasu zasłynął stwierdzeniem, że lustrzanek praktycznie już nie używa. Ich miejsce zajął iPhone, który zawsze i wszędzie towarzyszy fotografowi: od górskich szlaków po poranne sprzątanie śpiworów. Jego cyfrowy kajet wypełniają zarówno sprawy najwyższej wagi, jak i totalne banały. Jednak wszystko, co w nim znajdziecie, wydaje się tak samo ważne.

Obraz
© © Kevin Russ
Obraz
© © Kevin Russ
David Guttenfelder

David Guttenfelder to profesjonalny fotoreporter, który wcześniej pracował na przykład w Iraku czy Korei Północnej. Obecnie przebywa w Azji, skąd wysyła swoje tematy m.in. do National Geographic. Jeżeli myślicie, że użytkownicy Instagrama nie interesują się smartfonowymi zdjęciami profesjonalnych fotoreporterów i że dla fotoreporterki nie ma miejsca w tym serwisie, dobrze się zastanówcie. Davida obserwuje obecnie ok. 300 000 osób. Po prostu wow.

Obraz
© © David Guttenfelder
Obraz
© © David Gutterfelder
Lauren Marek

"Ameryka nie istnieje" - to tytuł jednej z książek Wojciecha Orlińskiego, który próbuje z bliska przyjrzeć się temu krajowi, dekonspirując jednocześnie amerykański sen. U Lauren jest odwrotnie. Jej zdjęcia pokazują tę najbliższą naszym wyobrażeniom Amerykę, wszystko wygląda na nich jak w znanych nam filmach czy nawet internetowych memach. Jest Grumpy Cat (prawdziwy!), kultowe pączki, amerykańscy atleci czy krajobrazy. Galeria Lauren od razu podbiła moje serce i przewertowałam ją już kilka razy. Zachęcam do tego samego; może się okazać, że to najlepsza rzecz, jaką zrobicie w ten weekend.

Obraz
© © Lauren Marek
Obraz
© © Lauren Marek
Ed Ou

Kanadyjski fotoreporter, związany z Getty, pracujący dla "New York Timesa", obecnie relacjonujący wydarzenia na Ukrainie i penetrujący Europę wschodnią. Brzmi skomplikowanie? Polecam więc jego niesamowite fotografie.

Obraz
© © Ed Ou
Obraz
© © Ed Ou
Markus Andersen

Fotoreporter, fan fotografii ulicznej, czerni, bieli i wszystkich odcieni szarości. Wyłapywacz doskonałych kadrów i niesamowity obserwator. Australijskie ulice nigdy nie wyglądały tak tajemniczo jak na jego fotografiach.

Obraz
© © Markus Andersen
Obraz
© © Markus Andersen
Donald Weber

Fotograf z agencji VII. Na Instagrama wrzuca praktycznie wszystko: od fotografii rodzinnych po ujęcia zza kulis. Gdzieniegdzie przeleci koktajl Mołotowa, innym razem migoczący neon zaprasza nas do odwiedzenia kasyna. Istny miszmasz, ale bardzo przyjemny.

Obraz
© © Donald Weber
Obraz
© © Donald Weber
Ryan Russell

Dla fotografów koncertowych Ryan Russell jest tym, kim dla fanów nowoczesnego rocka Jack White. Nie stosuje skomplikowanych sztuczek, ale łapie za serducho. Zazwyczaj Ryan towarzyszy zespołom podczas tras koncertowych, a kumpluje się z takimi formacjami, jak Paramore czy Death Cab For Cutie. Jednak jego instagramowy profil wypełniony jest czymś zupełnie innym: krajobrazami i zwariowanymi miejscami. Są w nim i monumentalne góry, i miejsca, w których kręcono "The Walking Dead". Są amerykańskie miasteczka i pokręcone amerykańskie drogi. Dużo zieleni i szary beton. Zwykłe amerykańskie życie...

Obraz
© © Ryan Russell
Obraz
© © Ryan Russell
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)