Diabeł morski: Zobacz piękne zdjęcia zagrożonego zwierzęcia

Diabeł morski: Zobacz piękne zdjęcia zagrożonego zwierzęcia

Diabeł morski: Zobacz piękne zdjęcia zagrożonego zwierzęcia
Źródło zdjęć: © © [Daniel Sasse](http://poseidonkrabi.com)
Kasia Piotrowska
04.10.2019 08:09, aktualizacja: 26.07.2022 15:36

Daniel Sasse, nurek i fotograf uchwycił na zdjęciach majestatyczne zwierzę. Manta, zwana też diabłem morskim, osiąga do 9 metrów szerokości.

Nagradzany fotograf i nauczyciel nurkowania Daniel Sasse wykonał zdjęcia podczas pływania w pobliżu diabła morskiego. Te zwierzęta żyją w wodach przybrzeżnych w pobliżu raf, w strefie ciepłej Oceanów Spokojnego, Atlantyckiego i Indyjskiego. To największy gatunek płaszczki. Osiąga długość do 5 metrów, a rozpiętość jej płetw może osiągnąć nawet 9 metrów.

Ważąca nawet 2 tony ryba nie przejawia agresji wobec nurków, jednak zaatakowana może wyrządzić spore szkody. Manta jest nadal wykorzystywana w kuchni chińskiej, mimo tego, że narażona jest na wyginięcie. Diabeł morski poluje na małe ryby, małże i krewetki.

Pływanie w pobliżu tego majestatycznego zwierzęta musi być niezwykłym przeżyciem. Mimo swoich olbrzymich wymiarów, manty w wodzie poruszają się z gracją baletnicy.

Do zrobienia zdjęć Sasse użył aparatu Sony NEX7 w wodoodpornej osłonie oraz dwóch zewnętrznych lamp błyskowych. Zdjęcia zostały wykonane w Morzu Andamańskim w Tajlandii. Więcej fotografii autora możecie obejrzeć na jego Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)