Zainstalowałeś aktualizację oprogramowania w Fujifilm X‑T2? Producent ją cofnął

Zainstalowałeś aktualizację oprogramowania w Fujifilm X-T2? Producent ją cofnął
Marcin Watemborski

18.05.2018 08:09, aktual.: 26.07.2022 18:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dosłownie lekko ponad tydzień temu użytkownicy aparatu Fujifilm X-T2 otrzymali aktualizację oprogramowania do wersji 4.00 Kaizen. Właśnie została ona wycofana przez producenta, nakładką 4.01, która kasuje dodane funkcje.

Tak się złożyło, że sam jestem użytkownikiem Fujifilm X-T2 i czekałem na aktualizację do wersji 4.00. Z funkcji, które mnie interesowały, ważne dla mnie były: większe wskaźniki w wizjerze i na ekranie, opcja redukcji migotania oraz poprawa działania autofokusa. Nagrywanie w Full HD z dużym klatkażem i FLog to miłe dodatki, ale nie dla mnie, jako, że nie filmuję.

Obraz

Po zainstalowaniu najnowszej wersji ucieszyłem się jak dziecko. Właściwie osobiście nie zwróciłem uwagi na błędy, które opisywali inni użytkownicy, czyli: zawieszanie się aparatu, błędy w odczytywaniu plików RAW czy też migotanie wizjera. Tak czy siak – te błędy pojawiły się na dużą skalę. Doprowadziło to do tego, że Fujifilm postanowiło wydać łatkę oprogramowania 4.01, która przywraca aparat do wersji 3.00. Jak widać – czasem trzeba zrobić krok w tym, by zrobić dwa wprzód.

Fujifilm planuje wypuścić poprawioną wersję oprogramowania, gdy tylko usuną błędy, co pewnie nastąpi już niedługo. Jeśli zajmie to trochę więcej czasu, użytkownicy pewnie będą narzekać. Opóźnione zostały również aktualizacje oprogramowania do aparatów Fujifilm X-H1, Fujifilm GHX 50s oraz Fujifilm X-Pro2.

Najnowsze oprogramowanie możecie pobrać ze strony producenta.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)