Zakończyła się 7. edycja warsztatów PROFI POST PHOTO, organizowanych przez House of Retouching

Zakończyła się 7. edycja warsztatów PROFI POST PHOTO, organizowanych przez House of Retouching

Zakończyła się 7. edycja warsztatów PROFI POST PHOTO, organizowanych przez House of Retouching
Źródło zdjęć: © © [House of Retouching](http://www.houseofretouching.com)
Mikołaj Rożek
23.11.2016 14:04, aktualizacja: 26.07.2022 18:45

Tegoroczna edycja warsztatów postprodukcji fotograficznej, objęła swoim zasięgiem aż cztery polskie miasta. Uczestnicy przez trzy dni ciężko pracowali nad podniesieniem swoich umiejętności manipulacji obrazem.

PROFI POST PHOTO - TOURNÉE stało się sporym wyzwaniem dla organizatorów, Krzysztofa Gadomskiego i Tomasza Kozakiewicza. Zanim mogli wyruszyć w drogę, musieli domknąć wszystkie zlecenia, przed drugą połową września 2016.

Obraz
© © [House of Retouching](http://www.houseofretouching.com)

Obaj panowie stanęli także przed poważną trudnością odpowiedniego przygotowania swoich warsztatów merytorycznie dla bardzo wymagających uczestników. Udało się sprostać przeszkodom i w dobrej atmosferze wymieniono się doświadczeniami i inspiracjami.

„Zawsze cenię sobie możliwość rozwoju, w której jestem stymulowany do stworzenia własnego punktu widzenia na dany temat. Tak było właśnie z House of Retouching. Chłopaki w trakcie 3 intensywnych dni pokazali swoją drogę retuszu od wywołania RAWa, aż po efekt finalny. Szczerze powiem, że w pewnych kwestiach musiałem przebudować swój pogląd na pewne sprawy i ogólne podejście do tematu. Zdaję sobie sprawę z realiów i że w dobie kursów po 200 zł kwota za kurs jest wysoka, ale to co dostałem w zamian doskonale to równoważy. Każda złotówka została dobrze zainwestowana w powiększenie zakresu moich umiejętności. I podsumowując na koniec: było warto! Dziękuję.”

Na uczestników czekały trzy dni zmagań w cyfrowym świecie postprodukcji. Do dyspozycji mieli wysokiej klasy sprzęt, jak monitory Eizo, tablety Wacom, aparat Phase One XF 100MP i drukarka Epson. Na tego typu spotkaniach ważne jest testowanie sprzętu, ale dla niektórych ważne okazało się także podglądanie, jak tego typu sprzęt należycie wykorzystać.

Obraz
© © [House of Retouching](http://www.houseofretouching.com)

Nie lada zaskoczeniem dla organizatorów był brak doświadczenia kilku osób, w posługiwaniu się tabletem przy postprodukcji. Fachowcy z House of Retouching nie wyobrażają sobie pracy bez tego narzędzia. Powiedzmy sobie szczerze - retuszowanie za pomocą myszki jest jak praca kostką mydła.

House Of Retouching PPP Tournee

Spotkania warsztatowe zakończyły się w miłej atmosferze, a wszyscy wrócili do domów bogatsi o ogromne doświadczenia. House of Retouching powróciło do codzienności i zaczęło realizować kolejne projekty. Jednym z ostatnich są zdjęcia Benedicta Cumberbatcha i Tildy Swinton wykonane na potrzeby promocji filmu Dr Strange.

Obraz
© © Jason Bell
Obraz
© © Jason Bell

Jeśli chcecie być na bieżąco z nowościami od House of Retouching lub interesują Was kolejne warsztaty, odwiedźcie koniecznie ich fanpage na Facebooku.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)