"Zakręcony cesarz", czyli najciekawszy bokeh, jaki zobaczysz

"Zakręcony cesarz", czyli najciekawszy bokeh, jaki zobaczysz

"Zakręcony cesarz", czyli najciekawszy bokeh, jaki zobaczysz
Źródło zdjęć: © © Mathieu Stern / [www.mathieustern.com](https://www.mathieustern.com/blog/2019/8/21/thisweirdlensistheswirlybokehemperor)
Marcin Watemborski
23.08.2019 10:51, aktualizacja: 02.03.2023 11:02

Postaci Mathieu Sterna nie trzeba wam na pewno przedstawiać. Tym razem miłośnik dziwnych, starych obiektywów wziął pod lupę szkło do projektora, który kosztował 2 euro. Jego osiągi przekroczyły wszelkie oczekiwania fotografa.

Pewnego dnia Matheiu Stern wybrał się na pchli targ. Nie spodziewał się, że w jego ręce wpadnie tak wspaniały przedmiot. Obiektyw do projektora, który kupił za 2 euro, ma ogniskową 75 mm oraz otwór względny przysłony f/1.9. Brzmi jak idealne szkło portretowe.

Do zamocowania obiektywu, fotograf wykorzystał drukarkę 3D. W adapter wpasował obiektyw, który następnie został przymocowany do przejściówki z bagnetu M42 na Sony E. Po zrobieniu kilku zdjęć i nagraniu testowych filmików, Mathieu nazwał ten obiektyw ”Zakręconym cesarzem”. Zwróćcie uwagę na bardzo charakterystyczny bokeh i ostrość w centrum. Wygląda to naprawdę efektownie!

This Weird Lens Is The Swirly Bokeh Emperor

Patrząc na zdjęcia, które wrzucił Mathieu, ten obiektyw jest naprawdę ciekawy. Rozmycie tła kojarzy mi się mocno z obiektywami Lensbaby, ale ogromna różnica polega na tym, że one są stworzone do tego, by tworzyć takie efekty. To projektorowe szkło ma w sobie jakąś magię i przyznam, że chętnie bym je sprawdził.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/6]
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)