"Zakręcony cesarz", czyli najciekawszy bokeh, jaki zobaczysz

"Zakręcony cesarz", czyli najciekawszy bokeh, jaki zobaczysz
Źródło zdjęć: © © Mathieu Stern / [www.mathieustern.com](https://www.mathieustern.com/blog/2019/8/21/thisweirdlensistheswirlybokehemperor)
Marcin Watemborski

23.08.2019 10:51, aktual.: 02.03.2023 11:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Postaci Mathieu Sterna nie trzeba wam na pewno przedstawiać. Tym razem miłośnik dziwnych, starych obiektywów wziął pod lupę szkło do projektora, który kosztował 2 euro. Jego osiągi przekroczyły wszelkie oczekiwania fotografa.

Pewnego dnia Matheiu Stern wybrał się na pchli targ. Nie spodziewał się, że w jego ręce wpadnie tak wspaniały przedmiot. Obiektyw do projektora, który kupił za 2 euro, ma ogniskową 75 mm oraz otwór względny przysłony f/1.9. Brzmi jak idealne szkło portretowe.

Do zamocowania obiektywu, fotograf wykorzystał drukarkę 3D. W adapter wpasował obiektyw, który następnie został przymocowany do przejściówki z bagnetu M42 na Sony E. Po zrobieniu kilku zdjęć i nagraniu testowych filmików, Mathieu nazwał ten obiektyw ”Zakręconym cesarzem”. Zwróćcie uwagę na bardzo charakterystyczny bokeh i ostrość w centrum. Wygląda to naprawdę efektownie!

This Weird Lens Is The Swirly Bokeh Emperor

Patrząc na zdjęcia, które wrzucił Mathieu, ten obiektyw jest naprawdę ciekawy. Rozmycie tła kojarzy mi się mocno z obiektywami Lensbaby, ale ogromna różnica polega na tym, że one są stworzone do tego, by tworzyć takie efekty. To projektorowe szkło ma w sobie jakąś magię i przyznam, że chętnie bym je sprawdził.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/6]
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)