"Żałoba Narodowa" - wystawa Wojtka Wieteski w Leica Gallery

"Żałoba Narodowa" - wystawa Wojtka Wieteski w Leica Gallery

Fot. Wojtek Wieteska
Fot. Wojtek Wieteska
Krzysztof Basel
07.05.2010 13:07, aktualizacja: 01.08.2022 15:21

10 maja mija dokładnie miesiąc od katastrofy w Smoleńsku. Wojtek Wieteska to jeden z pierwszych fotografów, który zdecydował się zaprezentować fotografie pokazujące tydzień żałoby po tym tragicznym wydarzeniu. Jego prace zawisną w Leica Gallery w Warszawie.

Ze względu na powagę tematyki pokazywanych fotografii otwarcie wystawy nie będzie typowym wernisażem. Organizatorzy planują spotkaniem z Wojtkiem Wieteską, który zaprezentuje specjalny fotocast, czyli swoje fotografie wzbogacone nagraniami dźwiękowymi zarejestrowanymi podczas dni żałoby. Tak o wystawie piszą organizatorzy:

Trzydzieści jeden prezentowanych fotografii jest autorskim zapisem subiektywnego sposobu postrzegania żałoby narodowej i związanych z nią reakcji Polek i Polaków. Chłodny dystans spotyka się tu z bliskością emocji, a lekka dawka ocalającej ironii sąsiaduje z dosłownością łez.

Wojtek Wieteska

Fotograf, operator, reżyser. Studia na wydział operatorski i realizacji tv : PWSFTviT w Łodzi, Historia sztuki : Uniwersytet Warszawski, Historia sztuki : Paryż -Sorbona. Fotografuje od 1983 roku. Pobyty w Australii, Afryce Północnej, na Bliskim Wschodzie, w Europie, Japonii i w USA były inspiracją do powstania indywidualnych projektów fotograficznych: ?Paryż-schyłek?, ?Rzeczywistość?, ?Far West?, ?Tokyo?, ?N.Y.C. #02?, ?Stacja Warszawa?. Aktualnie pracuje nad cyklem pt. : ?Polska 1986 - 2010?. Od 1993 roku zajmuje się także fotografią i realizacją filmów reklamowych. Mieszka w Warszawie.


"Żałoba Narodowa. Warszawa - Kraków, 10-04-18.04.2010"  - Wojtek Wieteska

Wernisaż wystawy: 10 maja 2010 r. godz. 18:00

Leica Gallery

Centrum Handlowe BlueCity,

Aleje Jerozolimskie 179, poziom +1 Warszawa

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)