Zamarzające bańki mydlane pokazują "Magię zimy"

Zamarzające bańki mydlane pokazują "Magię zimy"21.12.2018 13:24
Zamarzające bańki mydlane pokazują "Magię zimy"
Źródło zdjęć: © © Don Komarechka / [YouTube](https://www.youtube.com/watch?v=mLcmeEL2SYs)
Monika Homan

Zamarzająca bańka mydlana nie wydaje się być czymś wyjątkowym. Jednak w obiektywie Dona Komarechki jest to prawdziwy, mroźny spektakl. Zobacz jak wygląda "Magia Zimy".

Don Komarechka lubi oglądać z bliska dzieła sztuki tworzone przez mróz. Stworzył serię zdjęć makro, które przedstawiały różnorodność płatków śniegu. Jeśli podobały wam się jego prace, jego nowy film również przypadnie wam do gustu. Don postawił na ruchomy obraz i na filmie o tytule „Magia Zimy” przedstawia piękno zamarzających baniek mydlanych.

Większość ujęć na jego filmie pokazana jest w czasie rzeczywistym. Wykonanie takich ujęć wcale nie jest łatwe w przypadku ujęć makro. Głębia ostrości jest niewielka, więc mydlana kula musi znaleźć się dokładnie w określonym miejscu i być odpowiednich rozmiarów. Do oświetlenia baniek fotograf użył jasnej latarki, dzięki czemu rosnące kryształki lodu można łatwo zobaczyć. Don wykonał około 400 prób, a z powstałych ujęć stworzył prawie trzyminutowy film.

Winter's Magic - a short film by Don Komarechka

Dla ciekawskich fotograf zdradza też przepis na idealną miksturę do tworzenia baniek: 6 części wody, 2 części płynu do naczyń i 1 część syropu kukurydzianego.

  • Każda dostrzeżona magia jest po prostu nauką. Piękna fizyka w kontrolowany sposób może pokazać nam, jak niesamowite są rzeczy proste. Mam nadzieję, że po przeczytaniu tych słów, lepiej zrozumiesz to, co widzisz. Mam także nadzieję, że niektórzy z Was się zainspirują - pisze Don w opisie filmu.
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)