Zamki, które musisz odwiedzić. Ich zdjęcia nie pozwalają zwlekać

Zamek w Mosznej.
Zamek w Mosznej.
Źródło zdjęć: © © Vincent Croce / [Instagram](https://www.instagram.com/vincentcroce/)
Marcin Watemborski

13.09.2021 11:33, aktual.: 14.09.2021 10:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Współcześnie, gdy raczej nie buduje się zamków (z drobnymi wyjątkami), te obiekty architektoniczne są popularnymi atrakcjami turystycznymi. Niejeden podróżnik marzy, by odwiedzić ich jak najwięcej, lecz gdzie znaleźć te najpiękniejsze? Ten zbiór zdjęć pomoże wam podjąć decyzję.

Vincent Croce to nie tylko zawodowy fotograf podróżniczy, ale również miłośnik zamków. Od lat prowadzi media społecznościowe poświęcone tym budowlom. Jego Instagram to swoisty przewodnik po zamkach całego świata – również polskich.

  • Bez względu na to, jak zjawiskowy jest dany zamek, od razu czuć wokół niego specyficzną aurę. Mimo tego, że wiele dawnych budowli zostało przerobionych, wciąż widać ich charakter, zupełnie tak, jakbyśmy stawali się podróżnikami w czasie – opowiada o swojej pasji Vincent.

Na liście najwspanialszych zamków na świecie według tego fotografa znalazł się m.in. pałac w Mosznej. Ta zabytkowa rezydencja w województwie opolskim została ukończona w XVIII wieku. Od połowy XIX wieku, przez blisko 100 lat była siedzibą śląskiego rodu Tiele-Wincklerów, który słynął ze znacznego majątku przemysłowego.

Współcześnie pałac w Mosznej jest hotelem oraz restauracją, zaś niedaleko znajduje się szpital specjalizujący się w leczeniu nerwic. Co ciekawe, jeszcze w latach 90. XX wieku, niemal cała posiadłość była placówką medyczną.

Polskie zamki są atrakcyjne również dla znanych osób. Przykładem jest muzyk Ed Sheeran, który po prostu je uwielbia. W 2018 roku zwiedził zamek Czocha na Dolnym Śląsku oraz spędził 6-dniowy urlop wynajmując cały zamek Rajsko koło Lubania.

Więcej pięknych zdjęć wytwornych posiadłości znajdziecie na Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)