Zaskakująca natura na zdjęciu: Powietrzna taksówka dla ptaków

Zaskakująca natura na zdjęciu: Powietrzna taksówka dla ptaków
18.05.2021 08:29
Zaskakująca natura na zdjęciu: Powietrzna taksówka dla ptaków
Źródło zdjęć: © © Joycelyn Anderson / [Instagram](https://www.instagram.com/jocelynandersonphotography/)

Przyroda nie przestaje zaskakiwać ludzi. Pewna fotografka z USA ujęła wyjątkowy obraz, na którym zobaczymy, jak zacięcie zwierzęta potrafią walczyć o swoje. Jedno jest pewne – takie sytuacje, jak przedstawiona, nie zdarzają się często.

Jocelyn Anderson ze stanu Michigan w USA miała niezwykłe szczęście. Miłośniczka dzikiej przyrody polowała na ciekawe kadry rybołowa w okolicach jednego ze stawów. Wtem zaskoczyła ją sytuacja, którą zastała i absolutnie się tego nie spodziewała.

Oczom fotografki ukazał się rybołów, który niósł w swoich szponach gałązkę, na której końcu siedział mały ptaszek. Był to epoletnik krasnoskrzydły, który tak naprawdę bronił swojego gniazda. Rybołów zabrał gałązkę z siedliska mniejszego ptaka, a te znane są z agresywnej obrony swojego terytorium.

To, co wygląda jak pomoc w sterowaniu, to naprawdę forma ataku epoletnika. Ptak rozkłada wtedy skrzydła, by wydawać się większym i wydaje wysokie dźwięki, by odstraszyć agresora. W tym przypadku mniejszy ptak dość długo trzymał się gałęzi, jak podaje Anderson, ale w końcu odpuścił.

Więcej zdjęć znajdziecie na Instagramie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)