Zażarta walka dwóch jeleni. To najpiękniejsze takie zdjęcia, jakie widzieliśmy

Zażarta walka dwóch jeleni. To najpiękniejsze takie zdjęcia, jakie widzieliśmy
Źródło zdjęć: © © Ingo Gerlach / Carter News via Forum
Marcin Watemborski

19.08.2021 11:56, aktual.: 19.08.2021 13:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Fotografia dzikiej przyrody jest zachwycająca. Możliwość ujęcia zwierząt w ich naturalnym środowisku podczas charakterystycznych dla nich zachowań jest piękna sama w sobie. 68-letni miłośnik przyrody ujął niedawno cudowne zdjęcia walki dwóch dorodnych jeleni.

Ingo Gerlach uwielbia fotografować dziką przyrodę. Podczas jednej ze swoich wędrówek w okolicach niemieckiego miasta Betzdorf, starszy artystka przyuważył 2 dobrze zbudowane jelenie, które wdały się w dramatyczną walkę. Z relacji fotografa wynika, że zwierzęta ścierały się ze sobą aż dwie godziny, po czym rozeszły się i wróciły do swoich stad.

Jeleń szlachetny to bardzo popularny gatunek, który zamieszkuje nie tylko Europę środkową, ale również Skandynawię, Azję oraz północną Afrykę. Ze względu na występowanie, jelenie żyjące w Polsce i krajach sąsiadujących nazywa się europejskimi. Z natury są to zwierzęta dzienne, lecz przez działania człowieka zaczęły się ukrywać, gdy jest jasno i wychodzić nocą.

Obraz
© © Ingo Gerlach / Carter News via Forum

Walka, którą zaobserwował Gerlach odbyła się za dnia, co wskazuje, że zwierzęta czuły się bezpiecznie lub powód był bardzo ważny. Jelenie głównie walczą ze sobą o dominacje, by podczas rykowiska zdobyć względy samic. To ciekawe, że tę 2-godzinną potyczkę udało się zarejestrować teraz – w połowie sierpnia. Rykowisko zaczyna się wczesną jesienią i trwa przez około miesiąc.

Obraz
© © Ingo Gerlach / Carter News via Forum
Obraz
© © Ingo Gerlach / Carter News via Forum
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)