Dzięki Dorze Goodman, będziesz mógł... wydrukować darmowy aparat w 3D!

Dzięki Dorze Goodman, będziesz mógł... wydrukować darmowy aparat w 3D!

Dzięki Dorze Goodman, będziesz mógł... wydrukować darmowy aparat w 3D!
Źródło zdjęć: © © Dora Goodman / [Thumblr](http://doragoodman.tumblr.com)
Monika Homan
04.06.2018 11:01, aktualizacja: 04.06.2018 13:01

Ta dziewczyna jest niesamowita! Nie dość, że tworzy jedne z najpiękniejszych aparatów, to jeszcze dzieli się swoim nowym projektem zupełnie za darmo. Niedługo będziecie mogli zbudować swój własny Goodman One. Wystarczy wam dostęp do drukarki 3D.

Dora Goodman tworzy piękne, ręcznie wykonane aparaty analogowe. Modyfikuje ona istniejące korpusy lub tworzy własne konstrukcje. Na jej stronie znajdziecie klasyczne modele w nowej, pięknej i eleganckiej odsłonie.

Obraz
© © Dora Goodman / [Thumblr](http://doragoodman.tumblr.com)

Przez ostatnie dwa lata, Dora pracowała nad konstrukcją aparatu, który inni będą mogli zbudować dla siebie. Pod nazwą The Goodman One kryje się aparat, który może wykonać każdy, kto ma dostęp do drukarki 3D. Zaprojektowany jest do fotografowania na filmie średnioformatowym. Możecie do niego wykorzystać obiektywy Mamiya Press, ale możliwość użycia mieszków pozwala na wykorzystanie również innych szkieł, choć potrzebny będzie zmodyfikowany element, który pozwoli je zamontować.

Obraz
© © Dora Goodman / [Thumblr](http://doragoodman.tumblr.com)

Dora zapewnia niezbędne pliki, ustawienia drukarki i instrukcje montażu. Wystarczy poprosić o nie za pośrednictwem jej strony internetowej i otrzymacie je zupełnie za darmo. Projekt zakłada możliwość doskonalenia i przeprojektowywania aparatu przez użytkowników. Dora daje produkt wyjściowy, który jest świetny, ale liczy na to, że dzięki współpracy innych osób uda się stworzyć aparat doskonały.

Naprawdę mam nadzieję, że idea ta dotrze do tak wielu osób, jak to tylko możliwe i otworzy nowe możliwości w fotografii.

To cudowne, że są jeszcze ludzie, którzy tworzą coś wspaniałego i chcą się dzielić tym z innymi. W dodatku zupełnie bezinteresownie. Najwyraźniej nazwisko zobowiązuje i Dora jest po prostu dobrym człowiekiem.

Obraz
© © Dora Goodman / [Thumblr](http://doragoodman.tumblr.com)
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)