Zdjęcia aż ślinka cieknie. Zobacz najlepsze kadry kulinarne minionego roku

Zdjęcia aż ślinka cieknie. Zobacz najlepsze kadry kulinarne minionego roku

Zdjęcia aż ślinka cieknie. Zobacz najlepsze kadry kulinarne minionego roku
Marcin Watemborski
28.04.2022 08:03, aktualizacja: 02.05.2022 16:00

Przed wami jeden z najsmaczniejszych konkursów fotograficznych na świecie. Pink Lady Food Photographer of the Year 2022 to współzawodnictwo koncentrujące się na tym, co uwielbia każdy z nas – dobrym jedzeniu i fotografii. Poświęćcie chwilę i skosztujcie tej wykwintnej sztuki.

Dobre jedzenie jest jak fotografia – musi być nie tylko dobrze skomponowane czy doskonałe technicznie, ale również zachwycać oczy. Tak też można podsumować konkurs Pink Lady Food Photographer of the Year 2022. Dobre zdjęcia mamy tu podane na talerzu.

Zaszczytny tytuł Kulinarnego Fotografa Roku zdobył Debdatta Chakraborty, który pokazał niecodzienną codzienność, czyli scenę z Khayyam Chowk w indyjskim Śrinagarze. Na fotografii zobaczymy szefa kuchni, który na rozgrzanym przez węgle ruszcie przygotowuje szaszłyki z kebabu. Jest to jedno z najbardziej popularnych dań ulicznych w Indiach.

Obraz

Założycielka konkursu Caroline Kenyon zwróciła uwagę na to, że w ulicznym jedzeniu nie chodzi jedynie o zaspokojenie głodu. To cała otoczka, dająca ludziom poczucie komfortu i zagłębienia się w świat kulinarnych doznań. Otaczający kuchnię dym podświetlony przez złociste światło doskonale oddaje charakter skwierczących wśród iskier kawałków mięsa.

Właściciel Pink Lady Phil Turnball podkreśla jeszcze jedną kwestię. Po wielu obostrzeniach i lockdownach wywołanych pandemią koronawirusa SARS-CoV-2, życie powraca na ulice wielkich i tych mniejszych miast. Sprzedawcy lokalnych specjałów nadają mu wyjątkowego rytmu, którego nijak inaczej nie można wzbudzić.

Obraz

Oprócz Chakraborty’ego zostało wyróżnionych wielu innych fotografów, którzy pokazali kulturę kulinarną różnych zakątków świata. Ich zdjęcia jedzenia pokazują nie tylko same potrawy, ale niesamowity nastrój panujący w każdym z miejsc. Nie da się ukryć, że gotowanie jest jedną z najprzyjemniejszych dla oka (i żołądka!) sztuk.

Więcej informacji o konkursie znajdziecie na stronie internetowej.

Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)