Zdjęcia bardzo rzadkich białych lwów obiegają świat. Te maluchy są przesłodkie!

Zdjęcia bardzo rzadkich białych lwów obiegają świat. Te maluchy są przesłodkie!

Zdjęcia bardzo rzadkich białych lwów obiegają świat. Te maluchy są przesłodkie!
Źródło zdjęć: © © AFP
Marcin Watemborski
23.12.2020 10:35, aktualizacja: 26.07.2022 14:36

To, że lew jest królem dżungli wie każdy, ale nie każdy wie, że albinizm i leucytyzm u tych zwierząt występuje ekstremalnie rzadko. Tym bardziej w przypadku całego miotu młodych, który przyszedł na świat w chińskim ogrodzie zoologicznym.

Małe lwiątka, które zobaczycie na poniższych zdjęciach nie są albinosami. Przypadłość, z którą się urodziły, nazywa się leucytyzmem. Sprawia ona, że zwierzęta nie są kompletnie "wyprane" z koloru, a mają go bardzo mało. Przykładowo – zostaje on w oczach, dzięki czemu nie są one czerwone lub niebieskie, a mogą być brązowe. W połączeniu z bardzo jasnym futrem wygląda to zjawiskowo.

Na świecie żyje około 13 białych lwów w dziczy oraz około 100 w niewoli. 4 leucystyczne samce przyszły na świat w chińskim zoo w prowincji Jiangsu. Zdjęcia tych uroczych kotów obiegają cały świat, a internauci są zachwyceni. Nic dziwnego – ich urok i nietypowe umaszczenie przykuwają wzrok.

Obraz
© © AFP

Lwiątka przyszły na świat 6 listopada 2020 roku i były pod pilną opieką specjalistów. Oprócz charakterystycznego wyglądu nic im nie dolega. Władze zoo donoszą, że maluchy rosną jak na drożdżach i 26 grudnia 2020 roku mają zostać przedstawione szerszej publice.

Ciekawostką na temat białych lwów jest to, że nie są one uważane za osobny podgatunek tego dużego kota. Ze względu na ich bardzo rzadkie występowanie od razu zyskałyby status zagrożonych wymarciem. W związku z tym nie są one szczególnie chronione prawem.

Obraz
© © AFP
Obraz
© © AFP
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)