Zdjęcia dzikiej przyrody nie musza być poważne. Udowadnia to ten fotograf

Zdjęcia dzikiej przyrody nie musza być poważne. Udowadnia to ten fotograf

Zdjęcia dzikiej przyrody nie musza być poważne. Udowadnia to ten fotograf
Źródło zdjęć: © © Shayne McGuire / [Instagram](https://www.instagram.com/wildcompasstours/)
Marcin Watemborski
06.11.2020 13:17, aktualizacja: 06.11.2020 14:17

Shayne McGuire zajmuje się fotografią dzikiej przyrody i natury od wielu lat. W sowich archiwach ma wiele przepięknych kadrów, ale też mniej poważnych. Sytuacje, które zaobserwowała podczas pobytów w Afryce czy na Antarktydzie bez wątpienia wywołają uśmiech na waszych twarzach.

Wielu fotografów zwierząt koncentruje się na tym, by ukazać rzadkie zwierzęta niemal majestatycznie. Ale po co od razu być tak poważnym? Shayne McGuire wie doskonale, że śmiech to zdrowie i pokazuje zbiór zabawnych kadrów, które udało jej się uchwycić w różnych zakątkach świata.

Po to, by nie naruszać spokoju zwierząt, jak również mieć swobodę w ich obserwacji, McGuire korzysta często z teleobiektywów pokroju Canon EF 600 mm f/4 L, chociaż nie zawsze jest to konieczne. Niektóre zwierzęta aż do niej ciągnie i absolutnie nie krępują się podczas sesji.

Oczywiście artystka zachowuje środki ostrożności i wie, na ile może sobie pozwolić. Zachowaniu spokoju jest tutaj kluczem do sukcesu. Dzięki temu nie naraża się na niebezpieczeństwo, jak również pozwala zwierzętom być sobą.

Więcej zdjęć możecie znaleźć na Instagramie. Miłośnicy zabawnych zdjeć znajdą również coś dla siebie w selekcji finalistów konkursu Comedy Wildlife Photography Awards oraz Comedy Pet Photography Award.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)