"Wspomnienia" to nowa funkcjonalność Zdjęć Google, która ożywi obrazy

"Wspomnienia" to nowa funkcjonalność Zdjęć Google, która ożywi obrazy

"Wspomnienia" to nowa funkcjonalność Zdjęć Google, która ożywi obrazy
Marcin Watemborski
16.12.2020 09:34, aktualizacja: 16.12.2020 11:30

Zdjęcia Google zyskają niebawem interesującą funkcję, która spodoba się wszystkim, którzy lubią ruchome obrazki. Zwykłe zdjęcia zostaną zamienione w ruchome grafiki, podobne do tych, które można było oglądać na Facebooku.

Nowa funkcja Zdjęć Google będzie nazywała się Wspomnienia i pozwoli ona użytkownikowi na ożywienie dwuwymiarowych, płaskich zdjęć w formie animowanych grafik. Pierwszy plan będzie odcięty od tła oraz pojawi się symulacja ruchu kamery.

Wspomnienia wykorzystują algorytmy analizy oraz animacji obrazu oparte na maszynowym uczeniu i sztucznej inteligencji. O ile w przypadku ruchomych zdjęć 3D na Facebooku, potrzebna do tego była mapa głębi pobierana z różnych obiektywów aparatu smartfona, to Zdjęcia Google takich informacji nie potrzebują. Wszystko dzieje się wewnątrz programu.

Obraz

Oryginalne zdjęcie utraci jednak na jakości po przepuszczeniu go przez nową funkcję Zdjęć Google. Zostanie też wykadrowane, by zapewnić sobie miejsce do stworzenia animacji. Bez względu na to, efekt jest przyjemny dla oka i na pewno przypadnie do gustu wielu użytkownikom. Google informuje, że zdjęcia wgrane do aplikacji będą automatycznie zmieniane na animacje, dopóki ta będzie aktualizowana.

Dodatkową funkcjonalnością w Zdjęciach Google jest nowy sposób tworzenia kolaży. Na bazie algorytmu SI, aplikacja odnajdzie zdjęcia z podobnymi kolorami i dobierze do nich tło oraz adekwatną czcionkę.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)