Zdjęcia niesamowitej rzeźby z Florydy. Trudno przejść obok niej obojętnie

Zdjęcia niesamowitej rzeźby z Florydy. Trudno przejść obok niej obojętnie

Zdjęcia niesamowitej rzeźby z Florydy. Trudno przejść obok niej obojętnie
Źródło zdjęć: © © Daniel Popper / [Instagram](https://www.instagram.com/danielpopper/)
Marcin Watemborski
11.12.2020 10:52, aktualizacja: 26.07.2022 14:37

Daniel Popper jest artystą, który w swojej twórczości uwielbia sięgać po ogromne formy, które znacznie oddziałują na odbiorcę. Jeden z jego ostatnich projektów stanął w Ford Lauderdale na Florydzie. Na zdjęciach rzeźba wygląda na bardzo przytłaczającą.

Daniel Popper z sukcesem realizuje się artystycznie przy robieniu rzeźb oraz projektowania szykownych scen na festiwalach muzycznych. Instalacja, którą nazwał "Thrive" (ang. prosperować, kwitnąć, dobrze się rozwijać) została częścią scenerii miejskiej przy budynku Society Las Olas w Fort Lauderdale.

Rzeźba ma około 10 metrów wysokości i prezentuje kobietę, rozdzierającą sobie klatkę piersiową tworząc w ten sposób przejście. Wewnątrz widać zielone paprocie. Ludzie bardzo chętnie przechodzą przez artystyczne wrota i robią sobie setki zdjęć.

Podstawą instalacji są beton oraz włókno szklane. Całość waży około 14 ton. Żywe paprocie w środku mają pozwolić odbiorcą rzeźby na poczucie wewnętrznego spokoju i komfortu. Zestawienie zimnego betonu oraz roślin jest metaforą rozdarcia i nadziei, która żyje w każdym człowieku.

Podobne dzieła zagościły już w portfolio Poppera wcześniej. W zeszłym roku zrealizował podobną rzeźbę na potrzeby festiwalu w Chorwacji. Miała ona prawie 9 metrów i była wykorzystana do mapingu 3D. W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa SARS-CoV-2, Popper nie miał możliwości pokazywania swojej sztuki na imprezach muzycznych, więc wykonał coś bardziej współczesnego. "Thrive" ma być organicznym nawiązaniem do naturalnej podróży artystycznej Daniela.

Więcej zdjęć znajdziecie na Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)