Zdjęcia niesamowitych ludzi w metrze. Co zrobisz, gdy ich spotkasz?

Zdjęcia niesamowitych ludzi w metrze. Co zrobisz, gdy ich spotkasz?

Zdjęcia niesamowitych ludzi w metrze. Co zrobisz, gdy ich spotkasz?
Marcin Watemborski
23.11.2021 08:47, aktualizacja: 23.11.2021 10:43

Metro to częsty temat, który eksploatują miłośnicy fotografii ulicznej. W środkach komunikacji miejskiej można napotkać przeróżne, interesujące sytuacje oraz ciekawych ludzi. Te zdjęcia udowadniają, że zawsze warto mieć aparat gotowy do akcji.

Fotografia uliczna może mieć różne oblicza. Najważniejsze jest jednak to, by stanowiła dokumentację życia codziennego. Spór dotyczący tego, czy portrety zrealizowane w przestrzeni miejskiej powinny być uważane za street, trwa od wielu lat – jest mnóstwo dokumentalistów, którzy proszą napotkaną osobę o pozowanie i nie widzą w tym nic złego, po drugiej stronie barykady stoją zaś wyznawcy teorii, że wszystkie zdjęcia powinny być realizowane tak, jak została zastana sytuacja.

Jednym z ulubionych miejsc fotografów ulicznych, zwłaszcza w dużych ośrodkach miejskich, jak Nowy Jork czy Londyn, jest metro. Środki zbiorowego transportu pozwalają spotkać przeróżnych ludzi – często mogą być podobni do kogoś znanego (lub być tą osobą!) albo wyglądać interesująco. Aż chce się zrobić zdjęcie!

Obraz

Zbiór kadrów opublikowany na portalu Bored Panda ukazuje przeróżne sytuacje i ludzi, obok których nie sposób jest przejść obojętnie. Zobaczymy tu m.in. kobietę wyglądającą jota w jotę jak Mona Lisa, ale również ciekawe sytuacje – mężczyznę spędzającego czas w wirtualnej rzeczywistości, kobietę niosącą kaczkę w przezroczystym plecaku czy psa siedzącego na bujanym koniku.

Te wszystkie kadry są dowodem na to, że każdy z nas może być fotografem – wystarczy jedynie być uważnym. W przypadku fotografii ulicznej trzeba być wprawnym obserwatorem krajobrazu miejskiego. Kwestie techniczne schodzą na drugi plan, jeśli temat zdjęcia jest naprawdę unikatowy.

Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Podpowiedź: Naszyjnik.
Podpowiedź: Naszyjnik.
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)