Zdjęcia portów lotniczych widzianych z lotu ptaka

© Jeffrey Milstein
© Jeffrey Milstein
Olga Drenda

06.04.2013 14:17, aktual.: 26.07.2022 20:17

Jeffrey Milstein przygotował ciekawą serię zdjęć – widoki lotnisk z całego świata, widzianych z góry.

Fotografia lotnicza powraca na Fotoblogii – niedawno przedstawialiśmy sylwetkę Tomasza Pacana, tym razem zapraszamy na spotkanie z kolejnym fotografem – pasjonatem samolotów. Jeffrey Milstein jest z wykształcenia architektem, ale praktycznie całe jego życie zawodowe jest związane z fotografią. Jego prace publikowały takie magazyny jak „Die Zeit”, „Wired” czy „PDN”, trafiły one również do kolekcji muzealnych i galerii w USA i Europie.

© Jeffrey Milstein
© Jeffrey Milstein

Jednym z ciekawszych projektów Milsteina jest cykl zdjęć przedstawiających lotniska z lotu ptaka. „Flying” to, jak pisze sam autor, „zdjęcia przedstawiające wzory, warstwy, miasta i drogi transportu, które rozrastają się jak żywe organizmy”. Oprócz fotografii portów lotniczych, w portfolio Milsteina można znaleźć zróżnicowane tematy – zarówno te związane z lotnictwem (samoloty widziane od spodu, uratowane z katastrof czarne skrzynki), jak i bardziej tradycyjne reportaże podróżnicze czy - osobiście mój ulubiony - cykl "Industrial archeology", interesujący zapis wyprawy na złomowiska w okolicach Nowego Jorku.

[solr id="fotoblogia-pl-66033" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://olga.drenda.fotoblogia.pl/1734,polski-fotograf-w-finale-syngenta-photography-award-galeria" _mphoto="93aa3ab4-8a47-47b1-907a--e52a5c2.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2770[/block]

© Jeffrey Milstein
© Jeffrey Milstein
© Jeffrey Milstein
© Jeffrey Milstein
© Jeffrey Milstein
© Jeffrey Milstein

Źródło: petapixel.com

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)