Zdjęcia psów łapiących jedzenie w locie pomagają zebrać pieniądze na schronisko

Zdjęcia psów łapiących jedzenie w locie pomagają zebrać pieniądze na schronisko

Zdjęcia psów łapiących jedzenie w locie pomagają zebrać pieniądze na schronisko
Źródło zdjęć: © © [AGoldPhoto Pet Photography](https://www.facebook.com/pg/agoldphotos/)
Justyna Kocur-Czarny
29.11.2019 13:07, aktualizacja: 26.07.2022 15:30

Zaczęło się od wolontariatu w schronisku. Teraz Adam Goldberg jest profesjonalnym psim fotografem. Dzięki swojej pasji pomaga zebrać pieniądze dla potrzebujących czworonogów.

W 2013 roku Adam Goldberg zajął się stroną internetową i mediami społecznościowymi schroniska. Szybko okazało się, że zwierzęta potrzebują zdjęć, które przyciągnęłyby potencjalnych adoptujących. Te, robione w schronisku były ponure i nie pokazywały psów w ich pełnej krasie.

Goldberg nie znał się na fotografii, nie miał też większego doświadczenia z psami. Przez kilka miesięcy z treści dostępnych w internecie nauczył się kilku podstaw. Modeli do ćwiczeń nie brakowało. W 2015 roku przeniósł się do Tampy (miasta na Florydzie) i tam pracował dla firmy programistycznej. Szybko okazało się, że brakuje mu kontaktu z czworonogami.

Ponownie zgłosił się do pobliskiego schroniska jako wolontariusz. Po 3 miesiącach poproszono go, aby zajął się funduszem na rzecz zwierząt. Pieniądze miał zbierać od właścicieli psów, którym marzyła się sesja zdjęciowa ich pupili. Projekt okazał się strzałem w dziesiątkę.

Obecnie Adam wraz z żoną Mary (którą poznał przy okazji jednego z projektów) jeżdżą po całych Stanach Zjednoczonych i realizują sesje zdjęciowe, z których dochód zasila fundusz na rzecz zwierząt. W 2020 roku planują zrobić zdjęcia 2 000 zwierzętom i zebrać 100 tysięcy dolarów dla schronisk dla zwierząt.

Fotografie psiaków są urocze. Wykonywane na prostym, szarym tle, pozwalają skupić całą uwagę na charakterze fotografowanego. Psy oświetlane są dwoma softboxami ze światłem stałym, żeby dodatkowo nie straszyć zwierząt. A efekty? Sami zobaczcie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)