Rura kanalizacyjna wystarczyła, by zrobić te genialne zdjęcia!

Rura kanalizacyjna wystarczyła, by zrobić te genialne zdjęcia!
Źródło zdjęć: © © Damian Kępiński / [Facebook](https://www.facebook.com/Obscurnie240846306278893/)
Redakcja Fotoblogia.pl

23.03.2018 13:32, aktual.: 26.07.2022 18:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Damian Kępiński zajmuje się fotografią otworkową. W całej Polsce rozwiesił już ponad 250 sztuk własnoręcznie wykonanych aparatów. Czas ekspozycji takich zdjęć wynosi średnio 4-6 miesięcy, co pozwala na zarejestrowanie świetlistych smug poruszającego się Słońca.

Damian Kępiński tworzy aparaty z różnych przedmiotów - oprócz tych bardziej popularnych, jak: puszka po herbacie czy perfumach, pojawia się dość zaskakująca... rura kanalizacyjna. Fotografowanie takim sprzętem - to się dopiero nazywa pomysłowość!

Jak wspomina sam autor, wykonanie aparatu otworkowego jest proste i możliwe dla każdego. Najważniejsze to szczelnie zaciemnić wnętrze i precyzyjnie zrobić "otworek", który będzie miał największy wpływ na końcową jakość zdjęcia. Istotne jest także stabilne zainstalowanie aparatu w miejscu ekspozycji. O samej fotografii otworkowej pisaliśmy już kilka razy - zachęcamy do eksperymentowania z tą techniką.

Zdjęcia Damiana Kępińskiego posiadają niezwykłą, dość niepokojącą atmosferę. Miejsca, które mijamy na co dzień wyglądają na nich jak klatki z filmów grozy. Przy każdej fotografii autor dodaje informację o dokładnej lokalizacji, dzięki czemu możemy porównać jak ekstremalnie długie naświetlanie wpływa na końcowy obraz.

Więcej zdjęć do zobaczenia na Facebooku autora.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)