Rura kanalizacyjna wystarczyła, by zrobić te genialne zdjęcia!

Rura kanalizacyjna wystarczyła, by zrobić te genialne zdjęcia!23.03.2018 13:32
Rura kanalizacyjna wystarczyła, by zrobić te genialne zdjęcia!
Źródło zdjęć: © © Damian Kępiński / [Facebook](https://www.facebook.com/Obscurnie240846306278893/)
Redakcja Fotoblogia.pl

Damian Kępiński zajmuje się fotografią otworkową. W całej Polsce rozwiesił już ponad 250 sztuk własnoręcznie wykonanych aparatów. Czas ekspozycji takich zdjęć wynosi średnio 4-6 miesięcy, co pozwala na zarejestrowanie świetlistych smug poruszającego się Słońca.

Damian Kępiński tworzy aparaty z różnych przedmiotów - oprócz tych bardziej popularnych, jak: puszka po herbacie czy perfumach, pojawia się dość zaskakująca... rura kanalizacyjna. Fotografowanie takim sprzętem - to się dopiero nazywa pomysłowość!

Jak wspomina sam autor, wykonanie aparatu otworkowego jest proste i możliwe dla każdego. Najważniejsze to szczelnie zaciemnić wnętrze i precyzyjnie zrobić "otworek", który będzie miał największy wpływ na końcową jakość zdjęcia. Istotne jest także stabilne zainstalowanie aparatu w miejscu ekspozycji. O samej fotografii otworkowej pisaliśmy już kilka razy - zachęcamy do eksperymentowania z tą techniką.

Zdjęcia Damiana Kępińskiego posiadają niezwykłą, dość niepokojącą atmosferę. Miejsca, które mijamy na co dzień wyglądają na nich jak klatki z filmów grozy. Przy każdej fotografii autor dodaje informację o dokładnej lokalizacji, dzięki czemu możemy porównać jak ekstremalnie długie naświetlanie wpływa na końcowy obraz.

Więcej zdjęć do zobaczenia na Facebooku autora.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)