Polska: Zdjęcia roku 2019 według agencji FORUM

13.01.2019 - Podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy został zamordowany prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Na zdjęciu widać ujętego nożownika Stefana W.
13.01.2019 - Podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy został zamordowany prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Na zdjęciu widać ujętego nożownika Stefana W.
Źródło zdjęć: © © Grzegorz Mehring / FORUM
Marcin Watemborski

10.12.2019 10:01, aktual.: 10.12.2019 11:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Co roku w Polsce dochodzi do bardzo ważnych wydarzeń. Fotoreporterzy agencji FORUM są na miejscu przy okazji każdego z nich. Edytorzy zaprezentowali swoją selekcję najważniejszych zdjęć z naszego kraju. Oto kilka z nich.

Sytuacje, które widzicie na zdjęciach fotoreporterów agencji FORUM były bardzo znaczące dla Polski. O niektórych z nich media do dzisiaj mówią, inne wybrzmiały, ale wciąż stanowią najnowszą historię naszego kraju i dotyczą nas wszystkich. Zobaczycie tu m.in. zdjęcie z zatrzymania zabójcy Pawła Adamowicza, Marsz Niepodległości czy kilka kadrów z pierwszego posiedzenia Sejmu RP. Wszytko to udokumentowali fotoreporterzy, którzy zawsze byli na miejscu.

19.01.2019 - Retransmisja mszy pogrzebowej prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza

Obraz
© © Marek Lapis / FORUM

Na Placu Wolności w Poznaniu zebrali się mieszkańcy, by uczestniczyć w transmisji na żywo mszy pogrzebowej prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Adamowicz został zamordowany przez nożownika podczas 27 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 13.01.2019 roku.

13.02.2019 - Wizyta Wiceprezydenta USA w Polsce

Obraz
© © Mateusz Włodarczyk / FORUM

Prezydent Andrzej Duda spotkał się w Wiceprezydentem USA Michaelem Pencem i amerykańskimi żołnierzami w 1. Bazie Lotnictwa Transportowego. Na spotkaniu poruszali m.in. temat bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie. Podczas swojej wizyty Pence odwiedził również nazistowski obóz śmierci Auschwitz-Birkenau.

29.03.2019 - Wystawa Śladami Jezusa Chrystusa

Obraz
© © Andrzej Hulimka / FORUM

Na zdjęciu widać metropolitę warszawskiego kardynała Kazimierza Nycza, który odwiedził multimedialną wystawę "Śladami Jezusa Chrystusa, podróż do źródeł chrześcijaństwa" przy Świątyni Opatrzności Bożej.

1.05.2019 - Marsz Suwerenności

Obraz
© © Chris Niedenthal / FORUM

Podczas Marszu Suwerenności w pierwszym rzędzie szedł Janusz Korwin-Mikke. Towarzyszyli mu nacjonaliści, maszerując pod warszawską siedzibę przedstawicielstwa Unii Europejskiej.

18.05.2019 - Marsz Polska w Europie

Obraz
© © Andrzej Hulimka / FORUM

Platforma Obywatelska oraz Koalicja Europejska zorganizowały Marsz Polska w Europie. Na zdjęciu możemy zobaczyć Przewodniczącego Rady Europejskiej i dawnego lidera PO Donalda Tuska, Rafała Trzaskowskiego oraz Hannę Zdanowską.

29.06.2019 - Morska pielgrzymka rybaków w Pucku

Obraz
© © Łukasz Dejnerowicz / FORUM

Metropolita gdański abp Leszek Głódź wziął udział w pielgrzymce rybaków na odpust św. apostołów Piotra i Pawła na wodach Zatoki Puckiej. Pielgrzymka kaszubskich rybaków jest jedyną łodziową pielgrzymką w Europie i drugą na świecie obok pielgrzymki w Peru.

8.07.2019 - Prezydent Duda w Chorzowie

Obraz
© © Maciej Jarzębiński / FORUM

Prezydent RP Andrzej Duda zasadził Dąb Powstań Śląskich w chorzowskim skansenie ku chwale bohaterów Powstań Śląskich.

16.08.2019 - Apel legend Solidarności przed wyborami

Obraz
© © Łukasz Dejnerowicz / FORUM

W Gdańsku spotkali się sygnotariusze Pomorskiej Deklaracji Obrony Demokracji podpisanej przed historyczną bramą nr. 2 Stoczni Gdańskiej. Inicjatywa społeczna miała na celu mobilizację przed wyborami parlamentarnymi, które odbyły się w październiku 2019 roku. Wśród opozycji pojawił się były prezydent RP, działacz Solidarności Lech Wałęsa.

13.10.2019 - PiS wygrywa wybory parlamentarne

Obraz
© © Adam Chełstowski / FORUM

Na zdjęciu widać prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, a w tle premiera Mateusza Morawieckiego. Zdjęcie zostało wykonane tuż po ogłoszeniu oficjalnych wyników wyborów parlamentarnych, w których wygrało Prawo i Sprawiedliwość.

13.10.2019 - Marsz Równości w Lublinie

Obraz
© © Jacek Skrzydłowski / FORUM

W Lublinie został zorganizowany pierwszy w historii Marsz Równości. Towarzyszyła mu kontrmanifestacja zorganizowana przez sympatyków Młodzieży Wszechpolskiej i ONR. Podczas pokojowego wydarzenia doszło do starć między narodowcami, a uczestnikami Marszu Równości i ingerowała policja.

23.10.2019 - Szkolenie nowych posłów w Sejmie

Obraz
© © Adam Chełstowski / FORUM

Na zdjęciu widać Klaudię Jachirę z Koalicji Obywatelskiej, która robi selfie podczas pierwszego zebrania Sejmu. Wraz z pozostałymi posłami zasiadła po raz pierwszy w Sejmie RP i przechodziła szkolenie.

27.10.2019 - Olga Tokarczuk na spotkaniu w wydawnictwie

Obraz
© © Grzegorz Kozakiewicz / FORUM

Olga Tokarczuk otrzymała Literacką Nagrodę Nobla. Spotkała się z czytelnikami i podpisywała swoje książki w Sali Mehofferowskiej Wydawnictwa Literackiego. Kolejka po autografy miała około 200 metrów.

6.11.2019 - Pierwsze posiedzenie Lewicy

Obraz
© © Adam Chełstowski / FORUM

Adrian Zandberg wyraża wielkie zadowolenie podczas pierwszego posiedzenia klubu parlamentarnego "Lewica". Kilka dni później wygłosił bardzo mocne przemówienie, w którym wytyka błędy polityczne premierowi Mateuszowi Morawieckiemu.

8.11.2019 - Uroczysta msza przed konferencją Solidarności

Obraz
© © Łukasz Dejnarowicz / FORUM

W gdańskiej Bazylice św. Brygidy abp Sławoj Leszek Głódź oraz abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski, wspólnie odprawili uroczystą mszę tuż przed konferencją "Solidarność: od godności człowieka do ponadnarodowej współpracy".

8.11.2019 - Wspólna konferencja PO, SLD oraz PSL

Obraz
© © Adam Chełstowski / FORUM

Na zdjęciu widać liderów opozycji. Na wspólnej konferencji Grzegorz Schetyna (PO), Włodzimierz Czarzasty (SLD) oraz Władysław Kosiniak Kamysz spotkali się w sprawie wspólnego kandydata na marszałka Senatu.

11.11.2019 - Marsz Niepodległości

Obraz
© © Wojciech Kryński / FORUM

Scena przedstawia dzieci na Marszu Niepodległości, zorganizowanym przez środowiska prawicowe. W tle widać hasło "Bóg, Honor, Ojczyzna" oraz przedstawicieli skrajnych ugrupowań.

11.11.2019 - Marsz Niepodległości

Obraz
© © Wojciech Kryński / FORUM

Wśród tłumu widać ludzi z flagami Polski, różańcami oraz licznymi hasłami religijno-narodowymi. Marsz został zorganizowany przez środowiska prawicowe.

12.11.2019 - Pierwsze posiedzenie Sejmu IX Kadencji

Obraz
© © Adam Chełstowski / FORUM

Na zdjęciu widać Marszałka Seniora Antoniego Macierewicza podczas otwarcia pierwszego posiedzenia Sejmu IX Kadencji. Wybór Macierewicza na Marszałka Seniora został szeroko skrytykowany ze względu na kontrowersyjny wizerunek tej postaci świata polskiej polityki.

12.11.2019 - Pierwsze posiedzenie Sejmu IX Kadencji

Obraz
© © Andrzej Hulimka / FORUM

Prezes PiS składa ślubowanie z ręką na piersi. Obok niego widać Piotra Glińskiego, Ryszarda Terleckiego oraz Mariusza Błaszczaka.

27.11.2019 - Posiedzenie komisji do Spraw Kontroli Państwowej

Obraz
© © Adam Chełstowski / FORUM

Na zdjęciu prezes NIK Marian Banaś wchodzi na posiedzenie komisji Spraw Kontroli Państwowej. Na posiedzeniu komisji mieli zostać zaopiniowani wiceprezesi NIK.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)