Zdjęcia rzadkiej nakrapianej zebry podbijają serca internautów

Zdjęcia rzadkiej nakrapianej zebry podbijają serca internautów

Zdjęcia rzadkiej nakrapianej zebry podbijają serca internautów
Źródło zdjęć: © © Frank Liu / [Instagram](https://www.instagram.com/frankliuphotography/)
Marcin Watemborski
10.03.2021 17:28, aktualizacja: 26.07.2022 14:31

Fotograf dzikiej przyrody, który był na safari w Kenii dostrzegł bardzo nietypowe zwierzę. Było to źrebię zebry, które zamiast pasków miało brązowe futro z białymi kropkami. Wyglądało bardzo interesująco, a na zdjęciach prezentuje się przeuroczo.

Frank Liu to fotograf dzikiej przyrody z Hongkongu, który miał okazję zwiedzić czarny kontynent we wrześniu 2019 roku. Na mapie jego podróży nie mogło zabraknąć Kenii, gdzie spotkał rzadkie stworzenie – zebrą. Zamiast mieć czarno-białe paski, ta była brązowa i miała na sobie kropkowane umaszczenie.

Wspomniane zwierzę zostało zauważone dzień wcześniej przez masajskiego fotografa i przewodnika Antonego Tirę. Wraz z Liu postanowili oni ruszyć na fotograficzne łowy. Jako, że Masaj jako pierwszy zauważył zebrę, dostała ona imię od jego nazwiska. Tira to uroczy źrebak, którego nie sposób nie zauważyć.

Według National Geographic, Tira ma rzadką mutację genetyczną, która powoduje nierówne umaszczenie paskami. Jest to melanizm, czyli w dużym uproszczeniu odwrotność albinizmu lub leucytyzmu. Takie zwierzę ma po prostu nadmiar barwnika, który objawia się w dziwny sposób. Kolor dominujący w futrze Tiry również jest skutkiem mutacji.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)