Zdjęcia Stambułu nocą zadziwiają. Miasto jest praktycznie puste

Zdjęcia Stambułu nocą zadziwiają. Miasto jest praktycznie puste
Źródło zdjęć: © © Elsa Bleda / [Instagram](https://www.instagram.com/elsableda/)
Marcin Watemborski

16.05.2017 09:15, aktual.: 16.05.2017 21:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Stambuł to największe i najbardziej zaludnione miasto w Turcji. Jest ono również centrum kulturowym oraz gospodarczym. To właśnie tam dzieją się największe wydarzenia w całym kraju. Nocą miasto zamiera – na ulicach nie ma żywej duszy, natomiast są setki wielobarwnych neonów.

Fotografka Elsa Bleda postanowiła ująć Stambuł w zupełnie inny sposób. Jej ukazanie kultury i charakteru miasta nie opiera się wcale na fotografowaniu zatłoczonych ulic ani spieszących się wszędzie ludzi. Zdecydowała ona pokazać miasto przez pryzmat pustych ulic i wielobarwnych neonów.

W materiale Bledy faktury przeplatają się z kolorami. Jej nocne zdjęcia ujawniają zamiłowanie do wielobarwnych neonów, znanych z krajów azjatyckich. Przez prace tej fotografki przemawia niesamowity spokój i uczucie pustki, samotności.

Zdjęcia Elsy bardzo często mają zbliżoną tonację i atmosferę. Fotografka koncentruje się na chwili oraz miejscu, które ją inspiruje do opowiedzenia nowej historii. Jej projekty są przemyślane i kurczowo trzyma się obranej koncepcji, przy czym jednak pozostawia wolność interpretacji swoim odbiorcom.

Więcej zdjęć Elsy Bledy znajdziecie na jej Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)