Zdjęcia wesołych piesków poprawią ci humor na kwarantannie

Zdjęcia wesołych piesków poprawią ci humor na kwarantannie

Zdjęcia wesołych piesków poprawią ci humor na kwarantannie
Źródło zdjęć: © © Mia Tepelea / [Instagram](https://www.instagram.com/p/B5TFzwqbQJ/)
Marcin Watemborski
27.03.2020 13:42, aktualizacja: 27.03.2020 14:42

Zdjęcia przeuroczych zwierząt to doskonały sposób na poprawienie sobie nastroju. Psy i koty to nasi główni ulubieńcy – kto w końcu nie rozczula się nad uroczym pyskiem i mądrym spojrzeniem futrzastego czworonoga?

Mia Tepelea prowadzi studio psiej fotografii w Barcelonie. Po to, by pomóc rozchmurzyć się ludziom na kwarantannie wywołanej pandemią koronawirusa SARS-CoV-2, postanowiła pokazać światu swoje najlepsze kadry czworonogów. Jej zdjęcia faktycznie wywołują uśmiech na twarzy, a po tych psach od razu widać, że to dobre zwierzęta.

Psy, jak i koty mają swoje specjalne miejsce w kulturze. Ludzie traktuję te zwierzęta emocjonalnie – przygarniają je i opiekują się nimi jak członkami rodziny. Dom bez zwierzęcia dla wielu osób jest niekompletny. A jak to się wszystko zaczęło? Tego nie wie nikt. Pewnego dnia po prostu ludzie i psy zaczęli się dogadywać, zauważając szybko obustronne korzyści z tego płynące. Psy broniły terenów ludzi, a ci dawali im schronienie. Jak jest z kotami? To już chyba kwestia magicznego uwielbienia, którego osobiście nigdy nie zrozumiem.

Mia Tepelea mówi, że w pierwszej kolejności jest miłośniczką psów, a dopiero później profesjonalną psią fotografką. Według niej psy są źródłem niesamowicie pozytywnej energii, której każdy z nas teraz potrzebuje – bez względu na to, czy jesteśmy w Polsce czy Hiszpanii. Musimy być silni i przejść przez ten trudny okres, by znów stanąć na nogi. Jakkolwiek banalnie to nie brzmi – psy naprawdę pomagają na złe samopoczucie. Instynktownie wyczuwają, że coś się dzieje, przychodzą i często się wygłupiają wywołując ”rogala” na twarzy.

Przyznam, że nie wyobrażam sobie życia bez psa – może być to kundelek ze schroniska, może być to zwierzątko z rodowodem, grunt by było szczęśliwe. Zwierzęta uczą odpowiedzialności i bezwarunkowej miłości. Obserwując zachowanie psów można wyciągnąć jeden wniosek – bez względu na to, co się dzieje – podnieś uszy do góry i machaj ogonem tak, jakby jutro miał się skończyć świat.

Więcej zdjęć znajdziecie na Instagramie.

COVID-19 - Środki bezpieczeństwa

W obliczu zagrożenia, jakie niesie [b]koronawirus COVID-19[/b], warto uświadomić sobie, czym są odpowiednie środki bezpieczeństwa, a czym objawy nieuzasadnionej paniki. Środkami bezpieczeństwa są: [b]częste mycie rąk, unikanie zgromadzeń, higiena kaszlu i kichania, czyli zasłanianie ust chusteczką lub łokciem, tak aby kropelki śliny nie zostały na dłoni[/b]. Objawem paniki jest natomiast wykupowanie zapasów maseczek, co powoduje, że są one trudno dostępne dla personelu medycznego, który faktycznie ich potrzebuje.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)