Zdjęcia wiewiórki z kwiatem stały się hitem internetu. Są przeurocze!

Zdjęcia wiewiórki z kwiatem stały się hitem internetu. Są przeurocze!
Źródło zdjęć: © © Dick van Duijn / [Instagram](https://www.instagram.com/dickvanduijn/)
Paweł Ziemiński

23.09.2019 11:36, aktual.: 26.07.2022 15:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wszystko zaczęło się, gdy holenderski fotograf Dick van Duijn zobaczył przeuroczą wiewiórkę, która wąchała kwiat. Sytuacja wydała mu się tak niecodzienna, że wykonał serię zdjęć. Bardzo szybko obiegła ona zakątki internetu i wróciła do fotografa w zmienionej wersji.

Dick van Duijn ma 34 lata i zajmuje się fotografowaniem piękna dzikiej natury. W swoich pracach koncentruje się na sytuacjach, które mają wzbudzić w odbiorcy pozytywne odczucia i wywołać uśmiech. Zdjęcia Dicka są powszechnie lubiane przez ludzi, a jego konto na Instagramie ma już ponad 176 tysięcy obserwujących.

Motywacją dla fotografa były zdjęcia innych artystów. Widział w nich wiele piękna i humoru, po czym sam postanowił spróbować swoich sił w portretach dzikich zwierząt. Jako że Dick kocha kwiaty i zwierzęta, zaczął szukać sytuacji, gdzie dochodzi do interakcji między jednym a drugim. Efektem tego są m.in. przeurocze zdjęcia wiewiórki, która wącha kwiatek. Seria powstała, gdy fotograf był w czerwcu 2019 roku w Wiedniu. Jego głównym celem była obserwacja wiewiórek i ich zwyczajów. Jak widać, opłaciło mu się to. Obrazy powstały na chwilę przed zachodem słońca.

Artysta wspomina, że gdy zrobił to zdjęcie, wiedział, że to może być najlepszy kadr w jego życiu. Przysporzył mu on ogromnej popularności w mediach społecznościowych (liczba obserwujących jego konto wzrosła o 120 tysięcy!). Jak to bywa w świecie współczesnych mediów, szybko pojawił się oddźwięk ze strony obserwujących – zaczęli podsyłać mu przeróbki, gdzie wiewiórka jest w różnych sytuacjach. Oczywiście Dick zaczął wrzucać je na swój Instagram.

Więcej zdjęć Dicka znajdziecie na jego Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)